Ali Koç'tan kuruluş yıl dönümünde 'Atatürk' vurgusu

Ali Koç'tan kuruluş yıl dönümünde 'Atatürk' vurgusu
Yayınlanma Tarihi: 03.05.2019 14:15 | Değiştirme Tarihi: 03.05.2019 14:15

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün 112. ve Mustafa Kemal Atatürk'ün kulübü ziyaretinin 101. yıldönümü töreninden konuştu.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kuruluşunun 112. yıl dönümünde ve Atatürk’ün kulübü ziyaret edişinin 101. yılı Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde yapılan törenle kutlandı. Törende Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, yönetim kurulu üyeleri ve Fenerbahçe Koleji öğrencileri katıldı. Koç, yaptığı konuşmada "Fenerbahçe Spor Kulübü, bir spor kulübünden çok daha ötesi, çok daha fazlası. Bu vatan için bir spor kulübü faaliyetlerinden çok daha fazlasını yapmıştır. Tarihin altın sayfalarına yazılı bir durumda. Rahmetli dedem Vehbi Koç, 'Allah, bize dünyanın en kıymetli ülkesini vermiş' dedi. Ona katılıyorum ama bizler de en özel kulübün fertleriyiz, kendimizle ne kadar gurur duysak azdır. Fenerbahçe çok farklı bir kulüp." dedi.

F.BAHÇE'YE SAYGI DUYDUĞU İÇİN BİZİ ZİYARET ETTİ

Mustafa Kemal Atatürk'ün Fenerbahçe Kulübü'nü ziyaretiyle ilgili konuşan Ali Koç, "Atatürk'ün hangi takımı tuttuğu değil, hangi takımın Atatürk'ün yolundan gittiği önemlidir. Burada da Fenerbahçe'yi ayrı bir yere koymak gerekiyor. Atamız ve arkadaşları vatanı kurtarmakla meşguldu. Fenerbahçe'nin bu vatanı kurtarmak için yaptıklarına saygı duyduğu için kulübümüzü ziyaret etmiştir." ifadelerini kullandı.