Ali Koç, Emre Belözoğlu'nun yerine flaş ismi getiriyor! İşte yeni sportif direktör...

Emre Belözoğlu geçtiğimiz sezonun yarısını Sarı Lacivertliler'de sportif direktörlük göreviyle geçirmişti. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Emre Belözoğlu'ndan boşalan sportif direktörlğük görevine flaş bir ismi getiriyor.

Yayınlanma Tarihi: 21.07.2021 09:37
Değiştirme Tarihi: 21.07.2021 09:37
Ali Koç, Emre Belözoğlu'nun yerine flaş ismi getiriyor! İşte yeni sportif direktör...

Fenerbahçe'de son dakika gelişmesi. Sarı Lacivertliler, Emre Belözoğlu'ndan boşalan sportif direktörlük görevine flaş bir ismi getirmek için harekete geçti. İşte detaylar...

Fenerbahçe'de Portekizli teknik adam Vitor Pereira'nın göreve başlamasıyla adeta yeni düzene geçiş yapıldı. Sarı Lacivertlilerde yapısal değişiklikler devam edecek.

Son olarak Emre Belözoğlu'nun görev yaptığı sportif direktörlük görevine sürpriz bir isim getiriliyor. Başkan Ali Koç'un Comolli ve Belözoğlu'nun ardından bu görevi daha tecrübeli bir isme emanet etmek istediği ifade edildi.

FLAŞ İSİM GÜNDEME GELDİ

Yeni sezona yeni teknik direktörüyle başlayan Fenerbahçe'de değişim sürüyor. Geçen sezon Emre Belözoğlu'nun yürüttüğü sportif direktörlük için flaş bir isim gündeme geldi.

Habertürk'ten Ayhan Şensoy'un haberine göre Ali Koç'un başkanlığının ikinci döneminde bu göreve getirmek istediği isim Portekizli Antero Henrique. 53 yaşındaki Portekizli futbol adamı, ismini ülkesinin Porto takımında duyurdu. 2005-2006'da göreve gelen Henrique 11 yıl boyunca Porto'da 7 lig ve 1 Avrupa ligi şampiyonluğu yaşadı.

Henrique'nin Porto'da öne çıkan özelliği yeni yeteneklerin keşfi ve bu oyuncuların satışları oldu. Falcao, James Rodriguez, Jackson Martinez, Pepe, Hulk, Moutinho ve Mangala sportif direktör Henrique projesinin zirvesindeki isimler.

YOLLAR PEREIRA İLE DE KESİŞTİ

Antero Henrique aynı zamanda Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira'yı Porto'ya kazandıran isim. İkilinin yolları 2010 yazında kesişti.

Villas Boas'ın yardımcısı olan Pereira bir sezon sonra teknik direktörlüğe getirilmişti. Antero Henrique ile Vitor Pereira Porto'da 3 yıl birlikte çalıştı. İkilinin yolları 8 yıl sonra yeniden kesişecek. Hatta Pereira'nın Fenerbahçe'ye gelişinde Henrique'nin de etkili olduğu öğrenildi.

2016’da PSG sportif direktörlüğüne getirilen ve 2 yıl bu görevde kalan Henrique, dünyanın en pahalı 2 transferi Neymar ve Kylian Mbappe'yi Paris'e getiren isim. Henrique'nin bir diğer görevi de Finansal Fair Play kurallarını yerine getirmek için gerekli satışları yapmaktı.

Fenerbahçe başkanı Ali Koç altyapı projesini de Antero Henrique'ye teslim etmek istiyor. Resmi açıklamanın Süper Lig'in açılış tarihi olan 13 Ağustos'tan önce yapılması bekleniyor.