Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ali Koç, Başkan Olursa Hayata Geçireceği Projeleri Belirledi

Ali Koç, Başkan Olursa Hayata Geçireceği Projeleri Belirledi

Fenerbahçe başkanlığı için aday olacağını açıklayan Ali Koç, projeler için hazırlıyor. Koç, çalışmalarını 4 ana başlık etrafında topladı.

26.10.2016 10:24

Fenerbahçe Kulübü'nde başkan adaylığını açıklayan Ali Koç, uzun soluklu ve profesyonel çalışmalar neticesinde rotasını belirledi. Çocukluğundan bu yana başkanlık hayali olduğunu daha önce belirten 49 yaşındaki Ali Koç, 2015'te gerçekleşen kongrenin ardından çalışmalarını yoğunlaştırdı.

İşte o projeler;

1- ALTYAPI:

En çok önem verilen konuların başında geliyor. Türkiye ve dünyada en iyi futbol altyapısına sahip olan iki kulüp Altınordu ile Barcelona incelendi. Buradaki yetkililerle temaslar kuruldu. Bu yapıların hangilerinin kulübe daha uygun olacağı konusunda fikirler üzerinde çalışıldı. Fenerbahçe'nin geleceğinin altyapıdan çıkacak sporcular üzerine inşa edilmesi temel hedef olarak belirlendi.

2- MALİ PLAN:

2015 yılındaki kongrenin ardından yapılan bir dizi çalışma ile kulübün son mali durumuyla ilgili tespit yapıldı. Dünyadaki kulüplerin ekonomik modelleri üzerinde çalışıldı. Sarı-lacivertli kulübün uzun vadede mali açıdan sorun yaşamaması, gelirlerini arttırabilmesi için nelerin yapılması gerektiği tespit edildi.

Yorumlar | 0
üye profil