Alex de Souza, Manchester City'nin yıldızı için aracı oluyor!

Fenerbahçe transferde hız kazandı. Önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı bir kadro kurmak isteyen sarı-lacivertliler birçok yıldız ile temas halinde.

Yayınlanma Tarihi: 13.08.2019 18:34
Değiştirme Tarihi: 13.08.2019 18:34
Alex de Souza, Manchester City'nin yıldızı için aracı oluyor!

Önümüzdeki sezonun kadro yapılanması kapsamında birçok yıldız ile temas halinde olan sarı-lacivertliler transferde büyük oynamaya karar verdi. Önümüzdeki sezonun şampiyon kadrosunu oluşturmak için kolları sıvayan Fenerbahçeli kurmaylar 6 numara transferi için yoğun mesai harcıyor. Fenerbahçe'de bu mevki için Gustavo ve Sami Khedira isimleri ön plana çıkmıştı ancak sarı-lacivertlilerin asıl planının farklı olduğu bildirildi.

Kanarya, ön libero transferi için Manchester City'nin yıldızına gözünü dikti. Orta sahaya oyununun iki yönünü de oynayabilen, atakları organize edecek üst düzey bir isim arayan Fenerbahçe'de çalışmalar sürüyor. Son gelen haberler gizli hedefin Fernandinho olduğu yönünde... Manchester City'deki geleceği henüz belli olmayan Brezilyalı yıldız için haber beklendiği belirtiliyor. Ön liberoya Atletico Madrid'den 70 milyon euro'ya Rodri'yi transfer eden İngiliz ekibinin, Fernandinho'yu bırakması halinde düğmeye basılacağı iddia edildi.

Sportif direktör Damien Comolli'nin bu transfer için görüşmeleri bizzat yürüttüğü konuşuluyor. Hatta Alex de Souza'nın da sambacı ile görüşerek, Fenerbahçe'ye gitmesi yönünde tavsiyede bulunduğu ileri sürüldü. 34 yaşındaki Fernandinho'nun Manchester City ile sözleşmesi önümüzdeki yıl bitecek. İngiliz basını, tecrübeli futbolcu hakkında son kararı teknik patron Pep Guardiola'nın vereceğini duyurdu. (Skorer)