Alessandro Safina, Harbiye Açıkhava'da

Ünlü İtalyan tenor Alessandro Safina, 26 Eylül 2013 Perşembe akşamı Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda.

Yayınlanma Tarihi: 03.09.2013 16:19
Değiştirme Tarihi: 03.09.2013 16:17
Alessandro Safina, Harbiye Açıkhava'da

'Luna' şarkısı ile hafızalara kazınan, dünyada Pavarotti, Carreras ve Domingo’nun ardından mirası devralan 'neo klasik' tenor Alessandro Safina, 26 Eylül 2013 Perşembe akşamı ‘Turkcell Yıldızlı Geceler’ kapsamında Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konseri ile Türk dinleyicilerinin kalbini bir kez daha fethetmeye hazırlanıyor.

Harbiye Açıkhava sahnesinde Enbe Orkestrası ve Meyra’nın eşliğinde hayranlarının karşısına çıkacak olan Safina, konserde sürpriz parçalarda da Meyra ile düet yapacak. İlk defa 2005 yılında ülkemizi ziyaret eden ve Sezen Aksu, Sertab Erener ve Ferhat Göçer gibi birçok ünlü isimle düetlere imza atan Alessandro Safina, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nun muhteşem ambiyansından yayılacak kadife sesiyle tüm İstanbul’u yeniden büyüleyecek.

Safina’dan albüm müjdesi

Ünlü İtalyan tenor, Ekim ayında GNL prodüksiyonu ile Türkiye’de bir albüm çıkarmaya hazırlandığının da müjdesini veriyor. Yeni albümün en beğeni toplayacak parçalarından biri olmaya aday ‘Da Troppo Tempo’, Alessandro Safina’nın güçlü sesiyle Meyra’yı ve ENBE Orkestrası’nı bir kez daha buluşturuyor. Albümde, kendisine eşlik edecek sürpriz isimlerle birlikte Safina’nın hangi parçaları seslendireceği ise şimdiden merak konusu…