Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
''Yatarak para almak istiyor''

''Yatarak para almak istiyor''

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, "Gökhan Zan kardeşimiz ısrarla gitmek istemiyor. 'Ben yatarak paramı alırım' demek hoş değil" dedi.

18.01.2015 17:40

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak,  yıldız oyuncuları Wesley Sneijder'in ikinci yarıda çok daha başarılı olacağına  inandığını söyledi.Sarı-kırmızılı takımın devre arası hazırlık kampı ve transfer  konularıyla ilgili NTV Spor televizyonuna açıklamalarda bulunan Abdurrahim  Albayrak, İtalyan ekibi Juventus'a tranfseri gündeme gelen ancak takımda kalan  Sneijder'le ilgili olarak, "Sneijder yeniden doğdu diyebilirim. Demek ki bazı  şeyleri duymak istiyordu" dedi.Hollandalı yıldızın, yönetim ve teknik heyetin kendisiyle ilgili  düşüncelerini duymak istediğini düşündüğünü diye getiren Albayrak, şunları  söyledi: "İstediklerini duyduktan sonra kendine geldi. Buradan Hollanda'daki  Galatasaraylılara da teşekkür etmek istiyorum. Davul zurnayla babasının evine  gitmişler. Sneijder'in takımda kalmasını istemişler. Bunlar onu mutlu eden  faktörler. Mutlu olduğunu defalarca söyledi. Türkiye'yi, İstanbul'u,  Galatasaray'ı seviyor. Dünyada başka Sneijder de yok. Bir tane var ve o da bizim  takımımızda. İkinci devre çok daha farklı bir Sneijder seyredeceğimizi  düşünüyorum. Taraftarlarımız hazır olsun."

"Hocamız uygun olursa stoper istedi ama görünürde  o da yok"

Abdurrahim Albayrak, kendileriyle ilgili çok fazla transfer haberi  olduğunu ve bazı kulüplerin de isimlerini kullandığını dile getirerek, "Kime  inanacağımı ben de şaşırdım. Bundan 2 hafta önce Bursaspor Kulübü' başkanıyla  görüştük ve konuyu kapattık. Başka kimseyle de transfer görüşmesi yapmadım"  ifadelerini kullanırken, mevcut durumda oyuncu alamayacaklarının altını çizdi.Kendilerinin transferden ziyade, kadrolarındaki oyuncu sayısını  azaltmak için çaba sarf ettiklerini aktaran sarı-kırmızılı yönetici, "Bunu  yaparken niye oyuncu alalım. İhtiyacımız yok ki. Başkanımızın da dediği gibi,  tasarruf yapmak için buraya geldik. Transfer yapmayacağız. Hocamız uygun bir  stoper olursa istedi ama o da görünürde yok. İçeriden bunu kazanacağız artık. Şu  transfer dönemi bitse de yalanlardan kurtulsak. Kimseyle transfer görüşmesi  yapmadık, yapmak da istemiyoruz. Ama oyuncularımızdan isteyen varsa gelsin" diye  konuştu.

"Gökhan Zan ısrarla gitmek istemiyor"

Bazı oyuncuları takımdan göndermek için çalıştıklarını vurgulayan  Albayrak, tecrübeli savunma oyuncusu Gökhan Zan'la ilgili olarak ise sert  ifadeler kullandı.Gökhan'ın takımdan ayrılmak istemediğini kaydeden Albayrak, şunları  söyledi: "Gökhan Zan kardeşimiz ısrarla gitmek istemiyor. Bazı demeçleri  kulağıma geldiğinde de üzülüyorum. Uzun yıllar takımda kalmış, sakatlıklar geçirmiş ve parasını  almış. Bu duyduklarım hoş değil. Bir insan kendisine  güvenecek, gidip bir yerde oynayacak. 'Ben yatarak paramı alırım' demek hoş  değil. Bunlar beni üzüyor. Asgari ücretle çalışan insanlar bilet, kombine  alıyorlar, maç izlemeye geliyorlar. Oynamayan oyuncu için para vermiyorlar. Ben  Gökhan kardeşime ricada bulunuyorum.Bir an önce kulüp bulsun, gitsin oynasın. Ne  fedakarlık gerekiyorsa yapacağız. Hocamızın raporu doğrultusunda bu oyuncuları  göndermek zorundayız. Veysel Sarı kardeşimiz gitti. Galatasaray'a hizmetlerinden  dolayı teşekkür ediyorum. Yiğit Gökoğlan'a teşekkür ediyorum. Hiçbir pürüz  çıkarmadan gitti. Yine Furkan Özçal kiralık olarak gitti. Asla satmayı  düşünmüyoruz. İleride ondan faydalanacağız. Kulübüne para kazandırdı, kendisi de  oynayacak ve seneye daha hazır halde gelecek. Biz bunu istiyoruz. Kulübün  kasasından da boşuna bara çıkmasın. Gerçekten zor durumda ödemeleri yapıyoruz.  Bir de, hiç kadroya girmeyen, her gün ben sakatım diyen insana 1 milyon 100 bin dolar para veriyorsunuz. İnsanın içi yanıyor."

"Ontivero'nun menajerini dinledikçe, sinirlerim kapardı"

Abdurrahim Albayrak, sezon başında Gaziantepspor'a kiralık verilen  genç oyuncu Lucas Ontivero'nun menajeriyle yeni yaptığı görüşmeden bahsederken,  oldukça sinirlendiğini vurguladı. "Gerçekten çok sinirliyim. Gaziantepspor'da kiralık oynuyordu,  bırakmışlar. Menajeri buraya geldi. Adamı dinledikçe sinirlerim kabardı"  ifadelerini kullanan sarı-kırmızılı yönetici, "Bu oyuncunun nasıl alındığını  anlattı. Kulübün dolaylı yollarla 1 lirasını yiyene, beddua etmek istemiyorum ama  çok ağır beddua edeceğim. Bu kulübün kimse 1 lirasını yemeye kalkmasın. 'Ben  Mancini'nin çok samimi arkadaşıydım. Onunla konuştum ve buraya verdim' diyor  menajeri. 'Utanmadın mı hiç? Kulübün 2 milyon eurosunu almışsınız bunun için'  dedim. 'Ne yapayım, almasaydılar. Ben zorla vermedim ya' diyor. İnsan gerçekten  üzülüyor" diyerek sözlerinin tamamladı. 
Yorumlar | 0
üye profil