Alanyaspor, Erencan Yardımcı için anlaşmaya vardı!

Geçen sezon Galatasaray'dan Eyüpspor'a transfer olan Erencan Yardımcı yeniden Süper Lig'e geri dönüyor. Alanyaspor, Erencan için Eyüpspor'a Ahmet İldiz'i kiralık olarak gönderdi.

Yayınlanma Tarihi: 17.01.2022 12:30
Değiştirme Tarihi: 17.01.2022 12:30
Alanyaspor, Erencan Yardımcı için anlaşmaya vardı!

Süper Lig takımı Aytemiz Alanyaspor'da sürpriz transfer gelişmesi yaşandı.

Aytemiz Alanyaspor, Erencan'ı kiralık olarak kadrosuna kattı. Alanyaspor Teknik Direktörü Farioli genç santrforu oynatacağını ifade etti.

Ahmet İldiz de Eyüpspor'a gönderdi

Akdeniz temsilcisi 1 milyon Euro'luk satın alma opsiyonu teklif etse de İstanbul temsilcisi bu teklifi kabul etmedi.

Eyüpspor, Erencan Yardımcı için 5 milyon Euro'luk satın alma opsiyonu belirledi. Bu rakam ise Alanyaspor tarafından kabul edilmedi.

Alanya ekibi, Erencan'ın transferi için Eyüpspor'a Ahmet İldiz'i kiralık olarak gönderdi.

2. Lig'in en pahalısı olmuştu

Eyüpspor, geçen sezon Galatasaray forması giyen genç oyuncu Erencan Yardımcı'yı 4,2 Milyon TL karşılığında renklerine bağlamıştı. Bu transfer ile Erencan, 2. Lig'in en pahalı futbolcusu oldu.

Gerçekleştirilen bu pahalı transferin büyük kısmını Eyüpspor sponsoru karşıladı. Konu ile ilgili açıklama yapan Kulüp Asbaşkanı Fatih Kulaksız, "Erencan Yardımcı, Eyüpspor'umuza hayırlı olsun. 19 yaşında Galatasaray kulübünde profesyonel olmuş, genç milli takımlarda oynamış, gelecek vaad eden bir futbolcuyu 2. Lig kırmıza grupta haftalardır lider olan ve şampiyonluğun en büyük adayı Eyüpspor'umuza transfer ettik. Gerçekleştirdiğimiz bu transferin maliyetinin %85’lik kısmını sponsorumuz karşılamıştır" dedi. (Ajansspor)

İlgili Sayfalar: Spor