Akdeniz'de İki Festival Birden

Akdeniz’de de festival mevsimi açılıyor. Adana Altın Koza ve Antalya Altın Portakal için geri sayım başlarken, Side ve Datça da önemli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Yayınlanma Tarihi: 29.08.2013 09:15
Değiştirme Tarihi: 29.08.2013 09:13
Akdeniz'de İki Festival Birden

3-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Side Kültür ve Sanat Festivali, 3 Eylül Salı akşamı Viyana Klasikleri ve Balesi ile açılıyor. Festivalin beş konserlik programında yer alan diğer isimlerden ilki ise rock müziğin başarılı kadın seslerinden Aylin Aslım. Sanatçı, 4 Eylül akşamı Apollon Tapınağı’nda sahne alacak. 7 Eylül Cumartesi günü Enbe Orkestrası&Behzat Gerçeker, 9 Eylül Pazartesi akşamında Tuncay Kayiş&Golden Trombon Orkestrası’nın vereceği konserin ardından kapanışı ise Antalya Devlet Opera ve Balesi yapacak. Etkinlikler ücretsiz olacak.

Datça’da Cüneyt Arkın

Datça Belediyesi tarafından sekiz senedir düzenlenen Altın Badem Sinema ve Kültür Festivali ise 3 Eylül akşamı başlayacak. Cüneyt Arkın için gece düzenlenecek. 4 Eylül’de Özge Özberk sunuculuğunda Belgin Doruk anılacak. Cüneyt Arkın ve Belgin Doruk filmlerinin de gösterileceği iki gecenin ardından 5 Eylül akşamının konuğu ise hem yönetmen hem de senarist Ziya Öztan olacak. ‘Cumhuriyet’ filminin de gösterileceği gecede Ziya Öztan’a onur ödülü verilecek. Festival kapsamında iki senedir verilen emek ödülünün bu seneki sahipleri ise senarist ve yapımcı Gani Müjde ve Yeşilçam’ın vamp kadını Suzan Avcı. Ayrıca Türk sinemasına katkılarından dolayı Nuri Alço, Şemsi İnkaya, Yusuf Sezgin ve Yılmaz Köksal’a da teşekkür plaketleri verilecek.
Belgesel yarışmasının jürisinde ise Ertuğrul Karslıoğlu, Burçak Evren, Hasan Özgen, Nükhet Güz ve İnci Bilgin yer alıyor.