Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Yıldız isimler transfer edeceğiz'

"Yıldız isimler transfer edeceğiz"

Galatasaray'ın başkan adaylarından Ahmet Özdoğan, 23 Mayıs'ta yapılacak seçim öncesi NTV Spor'un sorularını yanıtladı.

21.05.2015 20:57

Galatasaray'ın 23 Mayıs'ta yapılacak başkanlık seçimi öncesi başkan adaylarının özel açıklamaları devam ediyor. Ahmet Özdoğan popüler olmayan yıldız oyuncu transferi yapacaklarını söyledi. Özdoğan, Galatasaray'ın kaynaklarının çok kötü kullanıldığıdı vurgularken, göreve gelirlerse öncelikli tercihlerinin Hamza Hamzaoğlu olacağını vurguladı. 

"Ortak akıl, lider kadro grubu olarak hareket ettiklerini söyleyen Özdoğan, "Ortak akıl lider kadro zaten Galatasaray genel kurulunun ta kendisi. İstişare ederek, başkanın iki dudadığı arasında olmadan  ve bir başkan iki yönetici bir ceo zihniyetini kabul etmeyerek geliyoruz. Galatasaray'ın ortak aklı dediğimiz yani genel kurulunun aklı için varız. Onların aklı, bizim için çok önemli" dedi.  

Galatasaray'ın parasal sorunlarından ziyade idari sorunları olduğunu iddia eden Ahmet Özdoğan, "İdari sorunlar da ancak başkanın iki dudağı arasından çıkan sözle değil ortak akıl ile çözülür. Benim gördüğüm Galatasaray'ın en büyük sorunu idari ve kaynakların son derece kötü kullanılmasıdır. Kaynaklar gerçekten çok kötü kullanılıyor" diye konuştu.  

Kendisine genel kurulun iradesi dışında hiç kimsenin tek laf söyletemeyeceğini öne süren Özdoğan, "Genel kurulun iradesi nasıl tecelli edecek, onu bilemem; ona genel kurul karar verir. Ben sadece projelerimi anlatırım. Ama genel kurul ne emrederse onun söylediği geçerlidir, benim ne söylediğim değil" ifadelerini kullandı.

Seçildikleri takdirde teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile devam edip etmeyecekleri sorusuna ise Ahmet Özdoğan şu yanıtı verdi, "3 Haziran'da sayın Hamza Hamzaoğlu ile oturup bizimle çalışmak istiyor mu, buna bakarız. Galatasaray'daki hedefleri ne? Birlikte, yönetimle hep birlikte karar veririz. Niyet olarak bir ayrılma peşinde değiliz, ilk önce Hamza Hamzaoğlu ve değerli ekibiyle oturup konuşacağız. Ondan sonra ne gerekiyorsa yapılır. Kendisinin bizimle çalışıp çalışmayacağını bilmiyorum."

Transfer konusuna da açıklık getiren Özdoğan, "Yıldız futbolcuyu sadece yıldız olduğu için almayacağız. Galatasaray'ın öyle bir bütçesi yok. Biz, yıldız ama popüler olmayan oyuncular alacağız. Galatasaray'ın kaynaklarını çok daha iyi kullanacağız" açıklamalarını yaptı.

Yorumlar | 0
üye profil