Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Ahmet Nur Çebi'den transfer açıklaması

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, transfer konusunda açıklama yaptı.

17.01.2016 23:14

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, kar yağışı sebebiyle iptal edilen Mersin İdman Yurdu maçının ardından yaptığı değerlendirmede, karşılaşmanın TFF'nin belirleyeceği ileri bir tarihe ertelendiğini söyledi. Çebi, kaleci transferine ilişkin soruya ise, "Özellikle şampiyonluğa oynadığımız bir süreçte Beşiktaş futbol takımının 3 tane kaleciye ihtiyacı olduğu bir dönemdeyiz. Telafi yapılması gerekiyor" yanıtını verdi.

Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında lider Beşiktaş'ın, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu'nda ağırladığı Mersin İdman Yurdu mücadelesi yoğun kar yağışı sebebiyle ileri bir tarihe ertelendi. Karşılaşmada dakikalar 6'yı gösterdiğinde hakem Mete Kalkavan oyunu durdurarak maçı tatil etti.

İptal edilen müsabakanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan siyah-beyazlı kulübün ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi, "Prosedür gereği bu işin birinci etabı, ertesi gün akşam oynanması şeklindeydi ama Mersin İdman Yurdu yöneticilerinin talebi oldu. Yarın hava şartlarının daha kötü olacağını tespit etmişler. Belirsiz bir süre burada kalmak yerine ertelenmesini talep ettiler. Aynı talebi TFF iletti. Her iki takımın da mutabakatı gerekiyordu. Biz de hocamızla konuştuk. Anlayış gösterilmesi lazım. Onlar da misafir gelmişler. Dolayısıyla biz de kabul ettik, belirsiz bir tarihe ertelenmesini. Artık TFF bir tarih belirleyecek. Yarın oynanmayacak. Federasyon bizimle konuşarak belirleyecek tarihi. Bizim için de uygunsa tarih belirlenecek. Yarım saat içinde hava bastırdı. Başladıktan 5 dakika sonra durum netleşti. Maçtan önce erteleme talebimiz olmadı" diye konuştu.

Çin Kulübü Shanghai'ın yetkililerinin maçı stadyumda izlediğinin hatırlatılması üzerine Ahmet Nur Çebi, "Zaman zaman yöneticilerin bilmediği spor kulüplerinin temsilcileri gelip sporcuları izleyebiliyor. Bundan olmuş olabilir" dedi.

"Beşiktaş olarak şu anda üc tane kaleciye ihtiyacımız var"
Kaleci transferine ilişkin sorulan soruya ise Ahmet Nur Çebi, şu yanıtı verdi:
"Bizim Beşiktaş olarak şu anda üç tane kaleciye ihtiyacımız var. Maalesef bir şanssızlık oldu. İki taneyle başlayabildik. Telafi yapılması gerekiyor. Bu Tolga'yla ilgili değil. Beşiktaş futbol takımının 3 tane kaleciye ihtiyacı olduğu bir dönemdeyiz. Özellikle şampiyonluğa oynadığımız bir süreçte. Dolayısıyla üçüncü bir kişinin gelmesi, Tolga'nın rahatsız olmasını gerektiren bir durum değil."

Yorumlar | 0
üye profil