Ahmet Nur Çebi’den Anderson Talisca ile ilgili transfer açıklaması

Ahmet Nur Çebi’den Anderson Talisca ile ilgili transfer açıklaması
Yayınlanma Tarihi: 02.11.2019 14:31 | Değiştirme Tarihi: 02.11.2019 14:31

Beşiktaş'ın yeni başkanı Ahmet Nur Çebi, transfere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Gündemdeki transfer haberlerine ilişkin konuşan Çebi; Talisca, Cenk Tosun ve Aboubakar ile ilgili de yorumlarda bulundu.

Ligin ilk haftalarında işlerin yolunda gitmediği Beşiktaş'ta gözler, Ocak ayında başlayacak olan ara transfere çevrildi. Başkan Ahmet Nur Çebi, merak edilen bu konuya ilişkin ve gündemdeki diğer konulara ilişkin değerlendirmeler yaptı. 

Çebi, "Kartal Yuvası ciroları neredeyse 2'ye 3'e katlanmış durumda. Taraftarlar var olsunlar, Beşiktaş'a destek versinler. Kulübün durumu ortada, her kulüp gibi. Yapacağımız transferleri şov amaçlı yaparsanız, bunu katkısı olmaz. Biz, bonservisi olmayan, geleceğe ışık tutabilecek futbolcuları seçerek yürümek istiyoruz. Belki taraftar üzülebilir ama ben dürüst ve şaffaf olacağım. Amacımız ilerki Beşiktaş'ı çok daha güçlü hale getirmek. Bu dönemde de şampiyonluk için sabah futbolcularımızla konuştuk. Şampiyonluk sözü aldık" diye konuştu.

"TALISCA BÜTÇEMİZE UYGUN GELİRSE OLUR"

Gündemdeki transfer söylentilerine de değinen Çebi, "Bu saate kadar gündemimize Talisca, Cenk Tosun ve Aboubakar gelmedi. Gelirse zaten kendileri buraya gelmiş olacaklar. Yani biz gelmeyecek kimsenin gündeme kalmasını Beşiktaş adına doğru bulmuyoruz. Gelirse zaten siz bileceksiniz. Gelmemişse, zaten gelmemiştir. Böyle bir şey şu anda bizim gündemimizde yok. Taraftarın isteği ve arzusu olarak algılattırılıyor ama gerçekler ve durum aynı değil. Tabii ki Talisca bizim bütçemize uygun gelirse, niye gelmesin. Çok iyi bir futbolcu. Sevdiğimiz bir futbolcu. Aboubakar da öyle. Geçmişte beraber mücadele eden futbolcular bunlar. Bunlar bir şekilde bizim bütçemize uygun düşerlerse varlar, düşmezse yoklar. Şov yok, popülizm yok." ifadelerini kullandı.