Ahmet Çalık'ın ölümü sonrası tepki çeken hareket! Müdahale edildi

Konyaspor'da forma giyen ve geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybeden Ahmet Çalık'ın vefat haberi dünya basınında da yer almıştı. Dünya genelinde bir çok kulüp Konyaspor'a başsağlığı mesajı iletmişti. Milyonlarca kişinin oynadığı FIFA 22'de ise tepki çeken olay yaşandı. Ahmet Çalık'ın vefatı sonrasında oyuncunun kartının fiyatı %400 arttı. Kullanıcılar Ahemt Çalık'ın kartını ucuzdan alıp pahalıya satarken FIFA yetkilileri olaya müdahale etti.

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2022 17:43
Değiştirme Tarihi: 14.01.2022 17:43
Ahmet Çalık'ın ölümü sonrası tepki çeken hareket! Müdahale edildi

Tüm dünya Ahmet Çalık'ın ölümüne üzülürken fırsatçılar bu konuda da yerini aldı. Dünyanın en büyük kulüplerinin de Konyaspor'a baş sağlığı dilediği talihsiz kazaya skandal bir olay eklendi. Aracının kontrolünü kaybedip şarampole yuvarlanan Ahmet Çalık, bulunduğu arabadan sağ çıkamamıştı. Dünya basınında bu haberin duyulmasının ardından akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

Dünyanın en çok oynanan futbol oyunu olan FIFA'da Ahmet Çalık'ın kartı, oyuncunun ölümü sonrası %400 artış gösterdi. Ahmet Çalık'ın ölümünü fırsat bilen oyuncular, bu kartı ucuzdan alıp en tepe noktadan satmaya başladı. Duyarlı oyuncular bu durumu fark edince FIFA'ya yüzlerce mesaj yağdırdı. FIFA bu olaya kayıtsız kalmadı ve Ahmet Çalık'ın oyuncu kartının fiyatını en düşük fiyata sabitledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

DUYARLI DAVRANIŞ SONRASI TEŞEKKÜR MESAJI YAĞDI

FIFA'nın bu duyarlı davranışının ardından oyuncular EA Sports firmasına teşekkür mesajı yağdırdı. Sadece Türklerin değil tüm dünyanın tepkisini çeken bu davranış kısa süre içinde önlenerek alkış topladı.

İlgili Sayfalar: Spor