Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Advocaat'tan Volkan Şen'e özel ilgi

Volkan Şen, ligde 3.5 ile maç başına en çok şut çeken isimlerden biri. Ancak isabet ortalaması 1! Volkan’ın son vuruşlardaki başarısızlığı, Advocaat’ı harekete geçirdi.“Çok yeteneklisin. Yakaladığın fırsatları değerlendirirsen seviye atlarsın” sözleriyle öğrencisini motive eden Hollandalı, oyuncusu için özel bir idman programı hazırladı.

23.09.2016 08:50

Dick Advocaat’ın, Fenerbahçe’nin başına geçtikten sonra takımı tanımak için fazla vakti olmadı. Tanıdığı vatandaşları dışında Hollandalı’nın dikkatini çeken ilk isim ise Volkan Şen oldu. 

29 yaşındaki futbolcu kısa sürede Advocaat’ın vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Takımın çok kötü oynadığı maçlarda bile ayakta kalmayı başaran Volkan, hocasından övgü aldı.

Haber ile ilgili metin girin!. 

Yıldız futbolcu, geride kalan haftalarda Fenerbahçe hücumunun en önemli parçaları arasında yer aldı.

Son vuruşlarını geliştirmedi
Volkan Şen, ligde geride kalan 4 haftada maç başına 3.5 şut ortalaması yakaladı. 29 yaşındaki yıldız, ligin en çok şut denemesi yapan oyuncuları arasında ilk sırada bulunuyor. Ancak bu şutların çerçeveyi bulma oranı, maç başına yalnızca 1! Futbol hayatı boyunca son vuruşlardaki başarısızlığıyla dikkat çeken Volkan Şen’in bu sorununu çözmek için Dick Advocaat kolları sıvadı. 

Lens etkisi ortada 

Hollandalı teknik adam, oyuncusuyla önce mini bir toplantı gerçekleştirdi. Advocaat, “Çok yeteneklisin. Senin kadar rahat çalım atıp, topla hızla ilerleyen oyuncu görmek kolay değil. Eğer girdiğin pozisyonları gole çevirebilsen, dünya çapında bir yıldız olur, seviye atlarsın” sözleriyle öğrencisine hem övgüde bulundu hem de daha çok çalışması için motive etti. 

68 yaşındaki çalıştırıcı, Volkan Şen’in bitiriciliğini geliştirmek için özel bir idman programı hazırladı. Jeremain Lens’e kariyerinin en iyi dönemlerini yaşatan Advocaat, Volkan’ın performansını da benzer şekilde artırmaya kararlı.

Yorumlar | 0
üye profil