Advocaat'tan Van Persie açıklaması!

Advocaat'tan Van Persie açıklaması!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Bursaspor maçı öncesi bazı açıklamalarda bulundu.

FB TV'nin HD yayına geçmesi sebebiyle konuk olarak katıldığı programda açıklamalar yapan Hollandalı teknik adam, iyi bir kadroya sahip olduklarını ve daha iyi bir takım haline geleceklerini belirterek, "Lig şampiyonluğu için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bugüne kadar çalıştığım bütün kulüplerde başarılı oldum, burada da neden başarılı olmayayım? Hep birlikte başarılı olacağız ve bu konuda kendimize güveniyoruz." ifadelerini kullandı.

Dick Advocaat, oyunu kontrol eden bir takım olmanın öneminin de altını çizerek, "Bizim için 4-3-3'ün en iyi sistem olduğunu düşünüyorum. Ligde oynadığımız iki maçı da kazanamamış olmamıza rağmen oyunu kontrol eden taraf bizdik. Tabii ki gol atmamız gerekir. Gol attıkça takımın oyunu da gelişir ve pekişir. En önemlisi de atak oynamanın yanı sıra oyunu kontrol edebilmektir." şeklinde görüş belirtti.

Advocaat, çok çalışarak istedikleri seviyeye geleceklerini belirterek, şunları kaydetti:
"Aslında tam olarak istediğimiz seviyede değiliz ancak doğru yolda olduğumuzu söyleyebilirim. Şu ana kadar fazlasıyla sert antrenmanlar yaptık. Çok fazla çalışmaya gayret gösterdik. Takımla bir araya geldik ve bir Avrupa maçı oynadık. İstediğimiz seviyede olabilmek için önümüzde birkaç hafta daha var. Çalışmalarımızı sürdürerek istediğimiz seviyeye gelmek istiyoruz."

Advocaat'tan Van Persie açıklaması
Dick AdvocaatFenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Robin van Persie'nin potansiyel açısından en iyi oyunculardan biri olduğunu ancak fizik kondisyonunu arttırması gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Takımla çalışmaya yeni başladı. Ondan önceki süreci bireysel programlar eşliğinde tamamladı. Eğer ki Robin van Persie istediğimiz fizik kondisyondaysa şüphesiz oynar. Tabii bunu hafta hafta takip etmemiz gerekiyor. Robin van Persie çok beğendiğim bir oyuncu ama bizim burada bir takım oluşturmamız gerekiyor. Her hafta sürekli oyuncuları değiştirerek yolumuza devam edemeyiz. Durumu iyiyse oynar."

Fenerbahçe'nin yeni transferi Jeremain Lens ile daha önce de çalıştığını belirten Advocaat, "Kadromuza baktığımda sağ kanatta bir eksiğimiz vardı ve bu eksiği Lens ile kapattığımızı düşünüyorum. Onun çok güçlü ve çok hızlı bir oyuncu olmasıyla bu eksiği giderdik diyebilirim. En az 8-10 gol atacağını düşünüyorum. İyi bir transfer olduğunu söyleyebilirim. Kadromuza da baktığınızda kaliteli oyunculardan kuruluyuz." dedi.

Görüntülenme : 2035 Güncelleme Tarihi: 10/09/2016 23:03:03
Yayınlanma Tarihi: 10/09/2016 21:49:37

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin