Advocaat'tan Lens ile özel görüşme!

Advocaat'tan Lens ile özel görüşme!

Fenerbahçe'nin Kasımpaşa'yı 5-1 mağlup ettiği maçta oyundan çıkarken hocası Dick Advocaat'a tepki gösteren Lens ile özel görüşen deneyimli teknik adam yıldız futbolcuyu uyardı.

Kasımpaşa maçında Lens oyuna alındıktan sonra ekrana yansıyanalar dışında bir detay daha ortaya çıktı.

Mücadelenin 71. dakikasında Moussa Sow kenara gelince Advocaat'a "Lütfen beni alma" diye serzenişte bulunan Lens, Hollandalı teknik adam kararını değiştirmeyince karara tepki gösterip sinirli bir şekilde yedek kulübesine oturmuştu. Hollandalı futbolcu 2 dakika sonra Sow'un attığı gole de sevinmemişti.

Lens'in bu hareketlerini gözlemleyen Advocaat, yıldız futbolcunun golden sonra da tavrını sürdürmesi sonrası dayanamayıp patladı. Yedek kulübesinde birkaç koltuk yakınında oturan Lens'e bir nevi rest çekti.

"Uzakta otur, takımın havasını bozma"
Diğer yedek oyuncular ve antrenörlerin önünde Lens'e dönüp, Daha uzakta otur, negatif enerjinle takımın havasını bozma" diyen Advocaat'ın bu hareketi yedek kulübesinde buz gibi bir havanın esmesine neden oldu. Ancak maç sonu basın toplantısında Lens'in hareketi sorulunca "Lens'in istekli, agresif olması iyi bir şey; ama ben bunu çok umursamam" diyerek hem oyuncusunu korudu hem de otoritesini pekiştirdi.

Lens ile tesislerde özel görüşme
Hollandalı teknik adamın bu yaşananlardan sonra Samandıra'da yıldız futbolcuyu odasına çağırıp özel bir görüşme yaptığı öğrenildi. Advocaat yıldız futbolcuyu, "Bu yaptıkların sadece basına malzeme verir. Benimle her şeyi konuşup tepki de verebilirsin ama bunun yeri ve zamanı önemli" diyerek uyardı. Lens'in bu uyarı sonrası kulüp televizyonuna çıkarak "Tepkim kesinlikle Advocaat'a değildi. Onun kararlarına karışıp yargılayamayız. Sadece daha çok oynamak istediğim için bir reaksiyondu" açıklamasını yaptı.

Görüntülenme : 641 Güncelleme Tarihi: 21/09/2016 09:47:54
Yayınlanma Tarihi: 21/09/2016 09:11:14

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin