Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Advocaat'tan Aatif Chahechouhe için övgü dolu sözler!

Advocaat'tan Aatif Chahechouhe için övgü dolu sözler!

Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat ve futbolcu Alper Potuk, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Zorya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

23.11.2016 16:33

Basın toplantısında ilk olarak söz alan teknik direktör Dick Advocaat şöyle konuştu:

"Bu maçın bizim için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Kazanırsak Avrupa Ligi maceramız açısından büyük bir adım atacağımıza inanıyorum. Tabiki son maçımız Feyenoord deplasmanı olacak. Ancak yarın iyi bir sonuç almalıyız. Hedefimiz bu. Sadece 11 oyuncudan oluşan bir takım değiliz. Her gün antrenman da tüm oyuncularımız daha iyi olmak için ilk 11'de oynayabilmek için çaba gösteriyor. Yüksek bir rekabet var. Bu akşamki antrenmanda kim fit kim iki maç üst üste oynayabilecek durumda göreceğiz.

Galatasaray galibiyetinin ardından takımda rehavet var mı?
"Böyle bir şey görmüyorum. Bizim kadromuzda iyi profesyonelller var. Zorya kolay bir takım değil ilk maçta da bunu gördük. Kontra atak oynayan bizi üzerine çekip hatamızı kollayacak bir takım var.  Bu anlamda konsantrasyon çok önemli olacak. Çok kolay bir maç olmayacak oyuncularımın da böyle gördüklerini düşünüyorum. Eğer böyle görmezler ve yapmaları gerekeni yapmazlarsa sorun yaşarlar. Çünkü bizim yedek kulübesinde de bizim gayet iyi oyuncularımız var.

Öncelikle yeni geldiğiniz bir takımda oyuncuları tanımak için 6 haftaya ihtiyacınız vardır. Ancak biz göreve geldiğimiz de bir İsviçre takımı ile Avrupa Kupası maçı oynayacaktık ve kazanmak zorundaydık. Yüksek beklentiler vardı. Bu şekilde göreve geldik. Hala da ligdeki ilk 3 maçımızda iyi oynadığımızı düşünüyorum. Maalesef sadece 1 puan alabildik bu maçlarda ve hala da bu maçlarda kaybettiğimiz puanları telafi etmenin mücadelesini veriyoruz. Bir sonraki hafta berabere kalırız yolumuza devam ederiz gibi bir düşüncemiz olamıyor çünkü, istediğimiz pozisyona konuma gelebilmek için hep kazanmamız gerekiyor. Kadromuzda baktığımız da ise çok profesyonel oyunculardan kurulu bir kadromuz var. Hepsi oynamak istiyor.

Aatif ve Salih Uçan'ın durumu
Örneğin Alper geçtiğimiz sezonun hemen hemen tamamını kanatta oynayarak geçirmiş bir oyuncu. Ben de ilk geldiğimde onu o bölgede kullandım. Ama şimdi herkes görüyor ki onun esas kalitesi orta sahada uygun. Çok da iyi oyun çıkarıyor. Aatif'ta öyle ilk geldiğimde bana o heyecanı vermedi. Bazı hareketler yapıyordu belki ama ben daha fazlasını yapması gerektiğini düşündüm gördüğümde. Son oynadığı iki maça bakarsanız da iyi oynadığını düşünüyorum. İstediklerimizi daha iyi anladığını gösteriyor bize. Biz şampiyon olmak istiyoruz o da bunu anlamış durumda. Bizim için ne kadar iyi olduğunuzdan ziyade takım için ne kadar iyi olduğunu önemi var. Aatif bunu gösterdi Alper'de gösterdi ama Salih hala gösteremedi. Salih'in son günlerde antrenmanlarda daha agresif olduğunu görüyorum umarım bu da onun için bir başlangıç olur.

Aatif ve Fernandao'nun Avrupa listesinde olmasını istermiydiniz sorusuna ise Hollandalı teknik adam, "Bir karar aldık. neden böyle oldu diye düşünme durumumuz yok bu bizim gerçeğimiz. Aaatif ve Fernandao Avrupa listesinde yok. Fernandao'nun o dönem alınmama sebebi sakatlığının olmasıydı. Aatif ise o dönem benim aradığım oyuncu değildi. O dönem bir karar almamız gerekiyordu. Artık yapacak bir şey yok" dedi.

Yorumlar | 0
üye profil