Advocaat takipte!

Advocaat takipte!

Sarı-lacivertlilerin teknik patronu Dick Advocaat, oyuncularını özel takibe aldı. Antrenmanları bile kayıt altına alan Hollandalı, hem bireysel hem de takım olarak bütün detayları inceliyor.

SENAD OK
Fenerbahçe’de Teknik Direktör Dick Advocaat, işini büyük bir titizlikle yapıyor. Advocaat, takımdaki her oyuncusuyla özel olarak ilgileniyor.

Maçların ardından yapılan takım toplantılarının yanı sıra Hollandalı teknik adam, oyuncularıyla bire bir görüşmeler de yapıyor.

Bu görüşmelerde maç ve antrenmanda yapılan hatalar ve eksiklikler anlatılıyor.

Tecrübeli teknik adam, öğrencilerinin yaptığı bireysel hataları maç görüntüleri üzerinden tek tek tespit ediyor.

Hem bire bir hem de video üzerinden yapılan bu çalışmada futbolcuların ne yapması gerektiği ya da pozisyonda nasıl davranması gerektiği vurgulanıyor.

Bununla da yetinmeyen 69 yaşındaki çalıştırıcı, taktik antrenmanların bazılarını da kayda alınmasını istiyor. Böylelikle çalışmalardaki bireysel performanslar daha dikkatli şekilde inceleniyor. Aynı şekilde idmanlarda yapılan taktik çalışmalardaki hatalar, Advocaat ve ekibi tarafından bulunuyor. Bunlar da maç önceleri oyunculara aktarılıyor. Karşılaşma öncesinde ve sonra yapılan bu bireysel görüntülü analizler ile çalışmalar vasıtasıyla takımın sistemi kusursuz uygulaması amaçlanıyor.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 12/10/2016 03:03:47

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin