Advocaat o isimlerin üstünü çizdi!

Advocaat o isimlerin üstünü çizdi!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Süper Lig ve Avrupa Ligi'ndeki kötü sonuçların ardından kadroya almayacağı isimleri belirledi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Süper Lig ve Avrupa Ligi'nde kaybedilen puanların ve kötü oyunun sorumlularını belirledi. O isimlere Hollandalı teknik adamdan artık forma yok...

Ligde 3 maçta sadece 1 puan alarak 'tarihe geçen' Fenerbahçe’nin, UEFA Avrupa Ligi’nde grubun en zayıf halkası Zorya önünde de çok kötü bir futbol ortaya koyup 1 puanı 90+6’daki golle kurtarması hem yönetimin hem de teknik heyetin keyfini kaçırdı.

Teknik ekiple dertleşti...
"Maçta sizi en çok zorlayan oyuncular kimdi?" sorusuna "Kendi oyuncularımdı" yanıtını veren teknik direktör Dick Advocaat, Ukrayna’dan dönüş uçağında yardımcılarıyla dertleşti.

Sanki lig sonu gibi...
Dirk Advocaat, “Bir aydır takımın temposunu artırmaya, futbolculara coşku katmaya çalışıyorum. Ancak sahada yaptıklarımızın karşılığını görememek beni üzüyor. Tam anlamıyla bir hayal kırıklığı yaşıyorum. El atmamız gereken çok iş, düzeltilmesi gereken birçok sorun var. Konu sadece fizik-kondisyon, taktik değil, mental açıdan da sıkıntılar var. Sezon başı değil, sanki ligin sonuymuş gibi psikolojiye girenler var. Bu işi çözmeliyiz” dediği öğrenildi.

Volkan Şen ve Van Persie daha çok şans bulacak
Dick Advocaat, Bursa maçındaki Volkan’ın hırsına ve performansına hayran kaldı. Şen kadronun değişmez ismi olacak. Ekimden itibaren cezası bitince, Avrupa maçları için de takımın önemli bir silahı olarak ilk 11'deki yerini alacak. Hücumda da RvP’nin tecrübesine ve zekasına ihtiyaç duyan Hollandalı hoca, yıldız golcüye daha fazla forma verecek.

4 isim daha az şans bulacak
Alper Potuk’un verilen şansı iyi kullanamadığını düşünen Hollandalı teknik adam, bu yüzden Alper'i kenara çekecek. Sağ bekte Van der Wiel Şener’den formayı devralacak. Stoch’un da inişli çıkışlı grafiğinden memnun kalmayan Advocaat, bu oyuncunun şansını yavaş yavaş tükettiğini düşünüyor. Ozan Tufan’ı da yetersiz bulan Advocaat, orta göbeği çoğunlukla Mehmet Topal-Josef de Souza ikilisine teslim edecek.

Salih, Aatıf ve Fernandao Fenerbahçe'ye uygun değil!
Advocaat, 10 numara olarak düşünülen Salih Uçan’ın bu sorumluluğu üstlenecek kapasitede olmadığını düşünüyor. Avrupa Ligi’nin kadrosuna bildirilmeyen Aatif ve Fernandao’yu da Fenerbahçe gibi üst seviyede bir takımda forma giyecek yeterlilikte görmüyor.

Advocaat'ın 3 rahatsızlığı
1-) Sol bek sıkıntısı:
Fenerbahçe sol bekte sıkıntı yaşıyor. Hem Hasan hem de İsmail antrenmanlarda çok istekli çalışıyor. Ancak sahada bunu yeterince ortaya koyamıyorlar. Hasan Ali son Zorya maçında hiçbir varlık gösteremedi. İsmail Köybaşı ise henüz Hasan Ali’den formayı alacak kapasiteye erişemedi.

2-) Emenike mi, Robin van Persie mi?
Emenike’nin çok hareketli, ancak çocuk ruhlu olması, hemen küsmesi ve istikrarsızlığı yüzünden Advocaat forma verip vermemekte kararsızlık yaşıyor. Nijeryalı’nın, Fernandao’nun sakatlığıyla daha çok süre alma ihtimali doğmuştu. Sow’un gelişiyle bir anlamda işler yeniden başa döndü. Yüzü hiç gülmeyen Robin van Persie’nin ise bir türlü fiziksel olarak hazır duruma gelmemesi ve keyifsizliği Advocaat’ın canını sıkıyor.

3-) Kanat oyuncusu çok ama 10 numara yok!
İki yıl Roma’da kiralık forma giyen Salih Uçan’ın henüz ‘10 numara’yı kaldıracak seviyede olmaması ve bu bölgeye transfer döneminde bir takviye yapılmaması nedeniyle, Fenerbahçe’de takımı yönetecek bir orkestra şefi bulunmuyor. Advocaat, 4-3-3 sisteminde hücumun kanatlarında Sow, Lens, Volkan Şen’den 2’sini tercih etmek zorunda kalacak. Bu durumda Alper, Aatif, Stoch kulübeden çıkamayacak.

Görüntülenme : 3864 Güncelleme Tarihi: 17/09/2016 16:14:34
Yayınlanma Tarihi: 17/09/2016 16:10:31

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin