Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Advocaat maç sonunda konuştu! "Yüzde yüz..."

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Antalyaspor'a 1-0 kaybettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

12.12.2016 23:31

Antalyaspor'a deplasmanda 1-0 yenilen Fenerbahçe'nin teknik direktörü Dick Advocaat, "Maçın ilk yarısındaki oyunumuz, şu ana kadarki en kötü oyunumuzdu." dedi. Advocaat, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, bu akşam ilk yarıda başladıkları gibi bir karşılaşmaya başlanıldığında, galibiyet istemenin zorlaştığını söyledi.

"Karşılaşmaya gerçekten çok kötü bir görüntüyle başladık." diyen Advocaat, "Maçın ilk yarısındaki oyunumuz, şu ana kadar ki en kötü oyunumuzdu. Eğer sahaya doğru mantalite ile çıkmazsanız, bu akşam çok sayıda oyuncumuz formda değildi, maçı kaybetmeniz de olası bir sonuç olarak karşımıza çıkıyor." ifadelerini kullandı.

Advocaat, Sow'un iptal edilen röveşata golü ile ilgili soru üzerine Cüneyt Çakır'ın çok iyi bir hakem olduğunu, ancak bu pozisyonda hata yaptığını vurguladı. Kendisine göre yüzde 100 gol olduğunu belirten Advocaat, şöyle konuştu: "Niye o golü iptal etti açıkçası bilmiyorum. Sow topa ulaşma anlamında savunma oyuncusundan daha hızlı davrandı. O şekilde golü atmayı başardı ama hakem golü iptal ederek hata yaptı. Ancak hakemi mağlubiyetten dolayı tamamen suçlayamayız. Bugünkü maçı biz kaybettik, hakem değil. Maçtan sonra ona, 'Bence çok iyi bir hakemsiniz ama bir hata yaptınız' dedim. O da 'tehlikeli bir hareket vardı' dedi."

"Takım 11 tane Messi'den oluşmuyor"
Advocaat, hakem hatalarından uzun uzun bahsetmenin çok bir anlamı olmadığını, bu akşam kaybedenin hakem değil kendileri olduğunu aktararak, şunları kaydetti: "Bizim takımımız 11 tane Messi'den oluşan bir takım değil. Bizim takımımız çalışmak, mücadele etmek mecburiyetinde. Herkes üzerine düşeni yerine getirmek mecburiyetinde ki biz bu akşam bundan çok daha fazlasını verebilirdik. 9 maçtır da gösterdik ama özellikle ilk yarı gerçekten hiç de iyi değildik. Kazanmak isteyen bir takımla karşılaştık. Böyle bir takıma karşı bu şekilde sahaya çıkıyorsanız o zaman mağlubiyeti hak ediyorsunuzdur. Evet, kabul etmek belki zor ama gerçek bu." 

Yorumlar | 0
üye profil