Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Advocaat'ın planı ortaya çıktı

Fenerbahçe’de, Teknik direktör Dick Advocaat kötü oynadığını düşündüğü takımını ‘Zenit modeli’ ile toparlamayı düşünüyor.

19.12.2016 11:11

Fenerbahçe’de Hollandalı çalıştırıcı Advocaat’ın Van der Wiel ve Emmanuel Emenike’nin kadro dışı bırakılmasının aslında daha önce de uyguladığı bir modelin sonucu olduğu ortaya çıktı. Deneyimli teknik  adam, eski ekibi Zenit’e uyguladığı model ile Fenerbahçe’de dizginleri ele almak istiyor.

Hollandalı, Rusya’ya gittiğinde de tıpkı Fenerbahçe’de olduğu gibi kötü bir başlangıç yapmış bunun üzerine takımın en önemli oyuncuları Hagen, Dominguez, Radimov ve Fatih Tekke’yi kızağa çekerek farklı bir kadro ve sisteme geçmişti. Başarılı teknik adam Sarı lacivertli takımda da gevşeme nedeni olarak gördüğü oyuncuları Amed maçı sonrası kadro dışı bırakmayı tercih etti.

Hürriyet Gazetesi’nden Ahmet Ercanlar’ın haberine göre: Dick Advocaat kötü oynadığını düşündüğü takımını 'Zenit modeli' ile yeniden toparlamayı planlıyor. Tecrübeli çalıştırıcı gevşek bir şekilde oynayan ve bir türlü istenileni veremeyen bazı oyunculara Emenike ve Van Der Wiel üzerinden mesaj verdi.  Bu iki oyuncunun davranışlarından rahatsız olan Advocaat, tıpkı Zenit’te olduğu gibi gözünü kırpmadan bu iki oyuncuyu alt yapıyla çalışmaya gönderdi. Takımda bu iki oyuncu gibi davranan 3-4 futbolcu daha olduğunu düşünen Hollandalı teknik adam bu şekilde takımını bir anlamda dizginlemeyi düşünüyor.

‘AdvocaaT, Beşiktaş’ın kaybettiği Kasımpaşa maçı sonrası oyuncularına “Ben size demiştim” dedi... Hollandalı, takımla yaptığı toplantılarda sürekli olarak ligde birçok puan kaybı olacağını ve ellerine çok fırsat geçeceğini belirterek takımından hep hazır olmalarını ve kazanmaya devam etmelerini istemişti. Beşiktaş’ın puan kaybı sonrası bu sözlerini anlatan Advocaat “Ben size demiştim” diyerek oyuncularına hatırlatma yaptı.

Yorumlar | 0
üye profil