Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Advocaat'ın Hollanda'da kazandığı rakam ortaya çıktı

Advocaat'ın Hollanda'da kazandığı rakam ortaya çıktı

Yeni sezona Pereira ile başlayan Fanerbahçe, ciddi fikir ayrılıkları yaşadıkları Portekizli teknik adamla yolları ayırdıktan sonra takımın başına Dick Advocaat’ı getirmişti.

14.09.2016 16:01

Fenerbhaçe’nin teklifini alınca apar topar Hollanda Futbol Federasyonu’nda sürdürdüğü danışmanlık görevinden istifa edip İstanbul’da gelen deneyimli teknik adam, “Fenerbahçe bana geri çeviremeyeceğim bir öneriyle geldi” açıklamasında bulundu.

Gerçekten de rakamlar düşünüldüğünde 68 yaşındaki çalıştırıcının bu ifadeleri kullanmasının son derece doğal olduğu anlaşılıyor. Fanatik Gazetesi’nin haberine göre;   Hollandalı teknik adam, ülke federasyonunda çalışırken yıllık sadece 75 bin Euro’ya (Yaklaşık 250 bin TL) alırken, Fenerbahçe’den yıllık 1.5 milyon Euro’dan (Yaklaşık 5 milyon TL) kazanacak.

Uzun süredir istediği şartlarda bir teklif almayan Hollandalı teknik adam için Fenerbahçe’nin, kapıyı 1.5 milyon Euro’dan (Yaklaşık 5 milyon TL) açması ve üzerine bir de başarı primleri eklemesi, Advocaat’ın Türkiye’ye gelmesindeki  önemli etkenlerden biri oldu.

Fenerbahçe için Türkiye’ye gelen Hollandalı teknik adama, o dönem ülkesinde büyük bir tepki oluşmuş, hem medya hem de federasyon cephesi bu kararı uzun süre tartışmıştı.

Son Bursaspor yenilgisinden sonra, “Birilerinin hoşuna gitse de gitmese de toparlanmak adına bazı değişiklikler yapmak zorundayız” mesajlarını veren Dick Advocaat’a yönetimden tam destek geldi.

Başkan Aziz Yıldırım ve kurmaylarının, Hollandalı hocaya, “Alacağın bütün kararların arkasındayız. Takımın bir an önce düzelmesi için ne gerekiyorsa yap” telkininde bulunduğu öğrenildi. Bu hamle ile rahatlayan ve eli daha da güçlenen 68 yaşındaki çalıştırıcının ilk Kasımpaşa mücadelesinde kadroda ciddi değişikliklere gitmesi bekleniyor.

Yorumlar | 0
üye profil