Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Advocaat'ı eleştiremem'

"Advocaat'ı eleştiremem"

Jan Olde Riekerink, Gençlerbirliği deplasmanında zorlu bir sınav vereceklerini dile getirdi.

14.10.2016 05:27

Jan Olde Riekerink, Gençlerbirliği deplasmanında zorlu bir sınav vereceklerini dile getirdi. Hollandalı hoca, Florya’da düzenlediği haftalık basın toplantısında, “Çok zor bir maç bizi bekliyor. Takımın performansından memnunum. Futbolcu arkadaşlarla da konuştuk zor bir maçın bizi beklediğini söyledik” dedi.

Bazı oyuncuların milli takımlardan sakat dönmesini değerlendiren Riekerink, “Wesley’nin sakatlığı bulunuyor. Kolbeinn bir süredir yok zaten. Tolga da bugün (dün) idmana çıkmadı. Bu tip olaylar olabiliyor. Bu nedenle alternatifli kadro kurduk. Sahaya çıkanlar, olmayanları aratmayacaktır” yorumunu yaptı.

Deneyimli teknik adam, sosyal medyada Atatürk’e benzetildiğinin ifade edilmesi üzerine, “Atatürk’ün ne kadar önemli bir insan olduğunu biliyorum, yaptıkları ortada. Ben Galatasaray’ın hocasıyım, mukayese bile edilemez. Zor bir dönemde görev aldık. Kupa kazandık, cezayı 1 yıla indirdik. Bu sezon ise bir şey başarmış değiliz. Başarı sezona iyi başlamak değil, iyi bitirmektir” diye konuştu.

Riekerink, Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat’ın milli arada ülkesine gitmesiyle ilgili soruya ise “Başka hocalar ve kulüplerle ilgili yorum yapmam doğru olmaz. Kendimi eleştirebilirim ama başkasını eleştirmem doğru değil” yanıtını verdi.

Yorumlar | 0
üye profil