Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Advocaat'ı düşündüren performans

Kötü gidişatına Kasımpaşa karşısında alınan 5-1'lik galibiyetle son veren Fenerbahçe'de Advocaat, nasıl bir 11 oluşturacağını düşünüyor.

22.09.2016 11:52

Sezona kötü başlayan ve her maça farklı bir 11'le çıkan Fenerbahçe, Kasımpaşa maçının ardından bir ilke imza atacak. Birçok oyuncunun Kasımpaşa karşısındaki performansını beğenen Advocaat, sahaya sürdüğü 11'i Gaziantep maçında da saha sürmeyi düşünüyor.

Galibiyet moral kazandırdı
Kasımpaşa karşısında alınan 5-1’lik galibiyet, ilk 3 haftayı kazanamadan geçiren Fenerbahçe’ye adeta ilaç gibi geldi. Moraller yeniden yükseldi. En az galibiyet kadar önemli olan bir başka durum ise birçok futbolcunun sergilediği müthiş performans oldu. Bu durum, Advocaat’ı, Gaziantep karşısında sahaya süreceği 11’i belirleme konusunda sıkıntıya soktu.

Sonradan oyuna giren Moussa Sow ve İsmail Köybaşı’nın yanı sıra maçta oynamayan ancak idmanlarda göz dolduran Salih Uçan ve Alper Potuk, 11’i zorluyor. Ancak bu sezonki tüm karşılaşmalara farklı kadrolarla çıkan Dick Advocaat, hem istikrar yakalamak hem de güzel futbolla kazanan takımı bozmamak için Kasımpaşa 11’ini korumayı planlıyor.

Taraftar Sow ve Emenike'yi istiyor
Taraftarlar özellikle Sow ve Emenike ikilisini birlikte 11’de görmek istiyor. Advocaat ise diğer forvetler Van Persie ve Fernandao’nun sakatlığı nedeniyle, Sow’u hamle oyuncusu olarak kulübede bekletme taraftarı. Eğer futbolcuların antrenmanlardaki performanslarında büyük bir değişim yaşanmazsa, Fenerbahçe, Gaziantep karşısına Kasımpaşa maçının 11’iyle çıkacak ve bu sezon bir ilke imza atacak.

Yorumlar | 0
üye profil