Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Advocaat: Güzel şeyler olacak...

Advocaat: Güzel şeyler olacak...

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Dick Advocaat ve yardımcısı Cor Pot, Hollanda basınına açıklamalarda bulundu. Hollandalı hoca Fenerbahçe'nin ilk teklifine 'hayır' dediğini ancak daha sonra gelen ikinci teklifi kabul ettiğini anlattı.

16.08.2016 10:03

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Dick Advocaat ve yardımcısı Cor Pot, Hollanda basınına açıklamalarda bulundu. Hollandalı hoca Fenerbahçe'nin ilk teklifine 'hayır' dediğini ancak daha sonra gelen ikinci teklifi kabul ettiğini anlattı.

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktöri Dick Advocaat, Hollanda basınına açıklamalarda bulundu. Advocaat, Van Persie hakkında ilginç ifadelerde bulunurken Fenerbahçe'yi seçme sebebinin 'kesinlikle' para olmadığını söyledi.

EĞLENCELİ ŞEYLER OLABİLİR
Tecrübeli teknik adam Fenerbahçe ile atılacağı yeni macera için çok hevesli olduğunu söylerken, "Eğer Türkiye Ligi'nde şampiyonluğa oynayan ve aynı zamanda Avrupa'da yarışan bir takımdaysanız orada birçok eğlenceli şey olabilir." dedi.

FENERBAHÇE AVRUPA'NIN EN BÜYÜKLERİNDEN
Advocaat, Fenerbahçe hakkında bildiği çok şey olduğunu belirtirken, "Fenerbahçe harika bir kulüp. Benim gözümde Avrupa'nın en büyüklerinden." ifadelerini kullandı. 68 yaşılndaki hoca Fenerbahçe'den teklif aldıktan sonra yaşadıkları içinse şunları anlattı:

"Eğer güzel bir teklif alıyor ve hızlıca cevap vermeniz gerekiyorsa işler zorlaşır, bilirsiniz. Fenerbahçe'ye ilk tekliflerinde 'hayır' dedim. Sonra yeniden geldiler. İşte o zaman 'tamam' dedim."

ADVOCAAT'IN ŞİFRESİ...

PARAYI SEÇSEM ÇİN'E GİDERDİM
Advocaat, Fenerbahçe'yi 'para' için seçmediğini vurgularken, "Eğer parayı seçecek olsaydım Çin'e giderdim. Burası benim için yeni bir meydan okuma. Türkiye'deki stadyumlar, fanatizm, derbiler... Rangers-Celtic maçlarında kemdimi hep çok güçlü hissetmişimdir." dedi.

VAN PERSIE HALA GOL ATIYOR...
Hollandalı hoca, vatandaşı Robin van Persie ile buluşacak olmanın da mutluluğunu dile getirdi ve, "O hala gollerini sıralayan bir adam. İnanıyorum ki birbirimizi mutlu edeceğiz." şeklinde konuştu.

"PEREİRA FUTBOL CAHİLİ, ADVOCAAT İSE..."

YARDIMCISI COR POT
Öte yandan Advocaat'ın yardımcılığını yapacak olan Cor Pot da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Pot, "Dick bana yeni bir kulübe katılacağını, benim de onunla olup olmayacağımı sordu. Ben de evet dedim. Hangi takım olduğunu bile sormadım. O sadece bir takım çalıştırmaya gitmiyor. Güzel şeyler olacak" diyerek Fenerbahçe'de yapacakları hakkında umut dağıttı.

Pot ve Advocaat daha önce de Rusya'da Zenit'te beraberdi ve ikili hem UEFA Kupası hem de UEFA Süper Kupası'nı kazanmıştı.

Serkan Akkoyun / Sabah.com.tr Spor Dış Haberler

Yorumlar | 0
üye profil