Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Advocaat: Avrupa Ligi'ne katılamazsak...

Advocaat: Avrupa Ligi'ne katılamazsak...

Fenerbahçe'de Teknik Direktör Dick Advocaat ve kaptan Volkan Demirel, Grasshoppers maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

17.08.2016 17:15

Fenerbahçe'de Teknik Direktör Dick Advocaat ve kaptan Volkan Demirel, Grasshoppers maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Grasshopper takımını eleyerek gruplara kalmak istediklerini söyledi.

UEFA Avrupa Ligi play-off eleme turunda yarın İsviçre'nin Grasshopper takımı ile yapacakları maç öncesi Ülker Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Advocaat, taraftarın desteğine ihtiyacı olduklarını belirterek, şunları söyledi:

AVRUPA LİGİ'NDE OLAMAZSAK...
"Umarım taraftarlarımız maça gelir. Taraftarlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Oyuncularla görüştüm, herkes ne yapması gerektiğini biliyor. Yapmamız gereken basit, iki maç sonunda UEFA Avrupa Ligi'nde olmak. Yeni geldik ama Avrupa Ligi'nde olamazsak bizim için bunun hiçbir bahanesi olmaz. Benim için önemli maç, hemen önümüzdeki maçtır. Önce önümüzdeki maçı geçmeliyiz. Rakibimizle ilgili analizler bana sunuldu. Takımla iki toplantıya yapacağız. Daha çok takımımın nasıl oynadığına odaklanmayı seven biriyim."

ROBIN VAN PERSIE...
Teknik direktör Advocaat, takıma hücum futbolu oynatmak istediğini ifade ederek, "Bireysel faktörler önemlidir ama iyi bir organizasyona ihtiyaç vardır. Hücum futbolu oynamak istiyoruz. İlk düşüncemiz top bizde iken gol atmak ve oyunun nasıl oynanacağı kararını bizim vermemiz. Bireysel yeteneklerin üstüne de katarsak neden daha iyi olmayalım. Bu sezon önemli bir sezon, bunu bilmeliyiz. Robin van Persie bu takımın çok önemli bir parçası. Prensipte bireysel oyuncu üzerine konuşmak tarzım değil. Sisteme en iyi şekilde yanıt verecek oyuncular, sahada olacaklar. İsimler burada en önemli nokta değil. Ama van Persie'nin takımda olmasından dolayı mutluyum" diye konuştu.

BANA GÖRE FAVORİ BİZİZ
Grasshopper karşısında Fenerbahçe'nin favori olduğunu ifade eden Hollandalı teknik adam, "Oyuncularım oynamak mı istiyor, kulübede mi olmak istiyor, tribünde mi oturmak istiyor, bunu göstermeliler. Bu takımın hocasıysam, takımımı favori görmeliyim. Bana göre favori biziz. Önümüzde 4 önemli maç var. Bunun sonrasında takım hakkında daha iyi fikir sahibi olacağım. Yaşlı olursunuz veya genç olursunuz, burada önemli olan konu iyi misiniz. En önemlisi başarılı olmak. Tabii ki gençlere önem vereceğiz" şeklinde konuştu.

VOLKAN DEMİREL: "HAYATTA BAZI DEĞİŞİKLİKLER, HAYATA GÜZEL ŞEYLER KATABİLİR"
Teknik direktör Dick Advocaat ile basın toplantısına katılan takım kaptanı Volkan Demirel ise, sağlık durumuyla ilgili olarak, "1 haftadır takımla çalışıyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum. Görev verildiği takdirde sahada olmak istiyorum" dedi.

Sezon öncesi teknik direktör değişikliği konusunda da tecrübeli kaleci, "Hayatta bazı değişiklikler, hayata güzel şeyler katabilir. Dick Advocaat, çok babacan, sevecen ve tecrübeli bir isim. Kendi ve takım adına inşallah hayırlısı olur. O bizle, biz de onunla bir arada olmaktan da dolayı çok mutluyuz" açıklamasında bulundu.

Taraftarları maça çağıran Demirel, "Biz takım olarak 10 gündür çok iyi çalışıyoruz. Hocamızla da tamamen maça hazırız. İhtiyacımız olan, seyircimiz ve her yere onları bekliyoruz. En büyük etkimiz taraftarımız. Onlarla birlikte istediğimiz sonuçları alırız" şeklinde konuştu.

"Sistem hakkında konuşmam doğru değil" diyen Volkan Demirel, "Geçmiş hakkında veya gidenin arkasından konuşmak doğru değil. Biz her zaman başarıyı istiyoruz. Hocamızla birlikte, onun tecrübesinden yaralanarak kupalara uzanacağız" diyerek sözlerini noktaladı.

ADVOCAAT'IN YARDIMCISI MARİO BEEN

Bu arada teknik direktör Dick Advocaat, yardımcısının bir dönem Feyenoord'u da çalıştıran vatandaşı Mario Been olacağını açıkladı. Been'in 19 Ağustos Cuma günü gelerek takıma katılacağı belirtildi.

Yorumlar | 0
üye profil