Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Adebayor teklife ne yanıt verdi? Gizli plan ortaya çıktı...

Adebayor teklife ne yanıt verdi? Gizli plan ortaya çıktı...

Şenol Güneş'in isteği üzerine forvet arayışlarını sürdüren Beşiktaş yönetimi Togolu golcü Emmanuel Adebayor'a teklifte bulundu.

26.01.2017 17:41

Ülkesi Togo'nun Afrika Uluslar Kupası'nda elenmesine karşın, milli takım formasıyla başarılı bir performans gösteren Emmanuel Adebayor, Beşiktaş'tan gelen teklife, "Şu anda Türkiye'de oynamayı düşünmüyorum. Yeniden İngiltere'de oynamak birinci önceliğim" dedi.  

Tecrübeli golcü son olarak Crystal Palace'da forma giymişti. Togo milli takımıyla kupada oldukça başarılı bir görüntü çizen Adebayor, "Kendimi hazır hissetmeseydim, bu rekabete girmezdim" diye konuştu.  

Real Madrid'te iki dönem kiralık oynayan tecrübeli oyuncu, La Liga'daki performansı ve attığı gollerle dikkat çekmişti.  

1 Şubat'tan sonra Türkiye seçeneği kapalı

Emmanuel Adebayor, transfer döneminden önce boşta kaldığı için yıl boyunca istediği anda bir takımla anlaşabilir. Avrupa'da istediği ülkeye zaman sınırlaması olmaksızın gitme şansı olan 32 yaşındaki golcü, Türkiye'ye transfer döneminin bittiği tarih olan 31 Ocak'tan sonra transfer yapamayacak. Çünkü sadece Türkiye ve Azerbaycan boşta olan oyuncuların transfer dönemi dışında imza atmalarını kabul etmiyor. Çok eleştirilen bu karar boşta olan futbolcuların, transfer dönemleri dışında, Türkiye seçeneğinden uzak kalmasına neden oluyor. 

Yorumlar | 0
üye profil