Tribün lideri milletvekili aday oldu

Tribün lideri milletvekili aday oldu
Yayınlanma Tarihi: 23.05.2015 13:32
Değiştirme Tarihi: 23.05.2015 13:32

Adanaspor'un taraftar derneği başkanı ve tribün lideri Refik Gül, Adana bağımsız milletvekili adayı olarak seçim yarışına katıldı.

Adanaspor'un taraftar derneği başkanı ve tribün lideri Refik Gül, Adana bağımsız milletvekili adayı olarak seçim yarışına katıldı.

10 yıldır dernek başkanlığı ve taraftar grubu Turbeyler'in liderliğini yürüten 33 yaşındaki Gül, rakip takım Adana Demirspor'un taraftarından da büyük destek alıyor.

Refik Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, siyasi bir geçmişi olmadığını, bugüne kadar hiçbir siyasi partide yer almadığını ancak birçok sosyal sorumluluk projesinde bulunduğunu söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Tribünün ve sporun kendisine çok şey kattığını ifade eden Gül, "Sporun bize çok katkısı oldu. Hitap konusunda çok rahatız, çok doğalız çünkü her insanın her halini biliyoruz" dedi.

Gül, en fazla "projeleriniz, vaatleriniz neler" sorusuyla karşılaştığını belirterek, insanların boş vaatlere karnının tok olduğunu düşündüğünü aktardı.

Asgari ücret ve emeklilik maaşı gibi konularda adeta açık artırma gibi vaatlerde bulunulduğunu ve bu durumun insanların duygularını incittiğini savunan Gül, şöyle devam etti:

"Türkiye siyasetinden uzak şehir siyasetinin gerektiğini düşündüğümden dolayı biz hiçbir zaman insanların duygularıyla oynayarak bu yola çıkmıyoruz. Ben insanlara sevgi vadediyorum, saygı, birliktelik vadediyorum. Onların cenazelerinde ağlamayı, düğünlerinde oynamayı vadediyorum. Hastanelerinde ilaç, karakollarına duvar olmayı vadediyorum." Gül, haddini bildiğini, Adana'nın tüm sorunlarını çözmek gibi bir vaatte bulunamayacağını belirterek, "Biz yalan söyleyerek duygularıyla oynayarak, girmedik bu yola. Biz gerçekçi olacağız, içten olacağız. İnsanlara kendimizi öyle inandıracağız. Yalan, dolan, riyakarlıklarla inandırmayacağız ama ben diyorum ki Adana'nın sesi olacağım, nefesi olacağım" diye konuştu.

- Adana Demirsporlu taraftarlardan da oy istiyor

Gül, seçim çalışmalarında, Adanaspor ile PTT 1. Lig'de mücadele eden ve ezeli rakipleri Adana Demirspor'un taraftarlarından da oy istemeyi ihmal etmediğini söyledi.

Ziyaretleri sırasında Adana Demirsporlulardan olumlu mesajlar aldığını vurgulayan Gül, şunları kaydetti: "Ben Adanasporluların adayı değilim. Ben Adanalıların adayıyım ama Adanasporlu bir adayım. Artık bu memleketin Adanasporlu, Adana Demirsporlu adaylara ihtiyacı var. Bu memleketin takımına sevdalı olmayan bu memleketin kendisine de sevdalı olmaz. Sevdalı olmadığımız bir işte de başarılı olamayız. Ben de diyorum ki bu defalık Adanaspor buna örnek olsun. Bu kıvılcımı yaksın. Yıllar uzun. Bir sonraki seçimlerde de bizim verdiğimiz cesaretle Adana Demirspor tribünlerinden, Adana Demirspor'un içinden çıkan bir kardeş Meclis'e taşınsın. Bu memleketin takımlarına sevdalılar bu şehri yönetsin." Refik Gül, Adana Demirspor Taraftar Derneğini ziyaret edeceğini, taraftar gruplarıyla bir araya geleceğini belirterek, "Demirspor içerisinde zaten ofisimize gelen birçok kardeşimiz var. Bize desteklerini gösteriyorlar. Demirsporlu kardeşlerimiz içinden bize mahalle toplantısı ayarlayanlar bile oldu. Demirsporluların oylarına tabii ki talibim" dedi.