Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Adana Demirspor isyanda

Adana Demirspor isyanda

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sedat Sözlü, bazı maçlarda hakem hatalarına maruz kaldıklarını belirterek, Artık patlama noktasına geldik. Buna bir an önce önlem almaları lazım. Adana Demirspor bu kadar kolay yok edilecek, gözden çıkarılacak bir takım değil. dedi.

04.11.2016 13:49

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sedat Sözlü, bazı maçlarda hakem hatalarına maruz kaldıklarını belirterek, "Artık patlama noktasına geldik. Buna bir an önce önlem almaları lazım. Adana Demirspor bu kadar kolay yok edilecek, gözden çıkarılacak bir takım değil." dedi.

Sözlü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TFF 1. Lig'de Manisaspor, Elazığspor ve Ümraniyespor maçlarında hakemlerin takımları aleyhinde hatalar yaptığını savundu.

Ligin 9. haftasındaki Ümraniyespor maçının son dakikalarında aleyhlerinde verilen penaltı kararına değinen Sözlü, "Onun öncesinde, Pote'ye yapılan ve sağdan gelen bir oyuncumuzun kesilmesiyle yapılan hareketlerde net iki penaltımız verilmedi." ifadesini kullandı.

Geçen sene de hakem hatalarına maruz kaldıklarını belirten Sözlü, şunları söyledi:

"Artık bir yere kadar sabrımız var. Bu konuda nezaketimizi her zaman koruduk. Hem federasyona hem MHK'ye karşı. Artık patlama noktasına geldik. Buna bir an önce önlem almaları lazım. Adana Demirspor bu kadar kolay yok edilecek, gözden çıkarılacak bir takım değil. Tribünlerde seyirci yokluğu çekildiği bir ortamda, TFF 1. Lig'de zirvede olan takımlar bile şu an boş tribünlere oynarken biz dolu tribünlere oynuyoruz. Deplasmana 2-3 bin kişi çıkartma yapıyoruz. Ümraniyespor maçında, Atatürk Olimpiyat Stadı onların sahası görünüyor, onların belki 100-200, bizim iki bine yakın taraftarımız vardı."

"HAKKIMIZI YİYORLAR"
Hakem kararlarına eleştirilerini sürdüren Sözlü, şöyle konuştu:

"Hakkımızı yiyorlar, yazık günah. Taraftarların ve bizlerin emeği çalınıyor. Ne olursa olsun sesimizi çok sert şekilde yükseltmeye devam edeceğiz. 'Herkes ayağını denk alsın' derken 'önlem alsınlar' diyoruz. Biz kimseyi tehdit falan etmiyoruz ama hakem hatalarıyla ilgili gözlemci raporlarını, görüntüleri kontrol etsinler. Biz bunları baz alarak bu açıklamaları yapıyoruz. Görüntüleri isterlerse kendim hazırlar götürürüm. Bu takımın 22 yıldır bir özlemi var. Bu özlemi gidermek noktasında çok büyük fedakarlıklar yapıyoruz. Hem eski borçlarımızı ödüyoruz, 3 puan silme cezasıyla karşı karşıya kaldık. Bunu nasıl telafi ederiz, üst üste maçlar kazanarak. Maalesef ligde 3'te 3 yapacağımız Ümraniyespor maçını hakemler katletti."

Sözlü, hakem hataları nedeniyle yaşadıkları puan kayıplarına üzüldüklerini dile getirerek "Tepkimiz bu yüzden. Biz maçlarımızı kazanarak silinen 3 puanımızı telafi etmek istiyoruz. Bu takım ne olursa olsun zirvede olmalı. Adana Demirspor çok önemli bir camia, ben de bu camianın başkanıysam bütün sıkıntılarımızı çok yüksek seste devamlı dile getirmeye devam edeceğim." şeklinde konuştu.

"ADANALININ YOĞURDU KABARIRSA İYİ OLMAZ"
"Kimseden lütuf beklemiyoruz, altın tepside ikram beklemiyoruz ama bu sıkıntılar devam ederse Adana'yı ayağa kaldırırız. O gücümüz de var." diyen Sözlü, şunları kaydetti:

"Gerekirse çok sert ve farklı şekilde tepkilerimizi dile getirme yoluna da gideriz. Buna bizi sevk etmesinler, önlem alsınlar. Sükunetten, olayın tatlıya bağlanmasından yanayız. Kesinlikle şiddet yanlısı falan değiliz, bu konuda taraftarlarımız da çok duyarlı. Ama bir yere kadar sabrımız var. Adanalının yoğurdu kabarırsa iyi olmaz. Biz adalet istiyoruz, torpil falan istemiyoruz. Bu camianın hakkı yenmesin istiyoruz, geçen yıl bizi resmen katlettiler, hadi play-off finalini konuşmuyorum. Sezon içinde bu takım ikide çıkacaktı. Önümüzü kestiler, çatır çatır doğradılar. Buna müsaade etmeyiz. Önlemlerini alsınlar, sesimizi duyup bizi dikkate alırlarsa çok mutlu oluruz."

Yorumlar | 0
üye profil