Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Abramovich, Chelsea'yi rekor fiyata satıyor! 24 milyar TL...

Abramovich, Chelsea'yi rekor fiyata satıyor! 24 milyar TL...

Spor dünyasının en pahalı kulüp satışı için teklif edilen miktarı geri çeviren Roman Abramovich, Chelsea’nin satışı için istediği rakamı belirledi.

25.09.2018 15:36

Chelsea Kulübü’nün sahibi Roman Abramovich’in kulübü satacağı rakam belli oldu. Satış sürecinde yer alan ismi açıklanmayan bir yetkilinin aktardığı bilgiye göre Rus iş insanı kulübü 3 milyar sterline (24 milyar 200 milyon TL) satmaya karar verdi.

14 MİLYARI BEĞENMEDİ
İngiltere’nin dev ekibinin bir çok talibi bulunduğu aktarılırken, şu ana kadar bu rakamın sunulmadığı ifade edildi. Satın alma için 2.3 milyar dolarlık (14 milyar TL) bir teklif geldiği ancak bu teklifin Abramovich tarafından reddedildiği belirtildi. Bu rakama satılmış olsaydı, bir spor takımının dünyadaki rekor satışı olacaktı. 

140 MİLYON STERLİNE ALMIŞTI
Rus milyarder İngiliz ekibini iflasın kıyısındayken 2003’te 140 milyon sterline (1 milyar 130 bin TL) almıştı. Abramovich satın aldığında 1955’ten beri şampiyonluk yaşamayan Londra ekibi o tarihten sonra 5 lig şampiyonluğu yaşadı, 5 FA Cup kazandı, 1 kez Şampiyonlar Ligi şampiyonu, 1 kez de Avrupa Ligi şampiyonu oldu.  

Yorumlar | 0
üye profil