Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Aboubakar 8 milyon Euro'ya...

Aboubakar 8 milyon Euro'ya...

Fenerbahçe, Neustadter’den gelecek parayı Vincent Aboubakar transferinde kullanmayı planlıyor.

14.08.2017 11:41

Aziz Yıldırım, salı günü katıldığı programda, “Bu hafta 2 transferi bitiririz. 2 oyuncuyu da haftaya getiririz” demişti. Bu sözlerin hemen ardından önce Roberto Soldado’yu İstanbul’a getiren Sarı-Lacivertliler, ardından Giuliano’ya imza attırdı. Şimdi gözler, bu hafta beklenen 2 yeni oyuncuya çevrildi. Yönetimin hedefi, bu isimlerden birinin Vincent Aboubakar olmasını sağlamak.

Lorient’e istediği verilecek 

Kamerunlu oyuncu, Türkiye’ye dönmeye sıcak bakıyor. Fenerbahçe Yönetimi, Beşiktaş’ın bitiremediği bu transfer için kesenin ağzını açacak. Yıldız futbolcunun bonservisinin yüzde 65’i Lorient’de. Fransız ekibi, Porto’nun oyuncuyu satması halinde anlaşma gereği 6 milyon Euro (25.1 milyon TL) alacak. Beşiktaş, Lorient’i daha az bir rakama ikna edemediği için Aboubakar’dan vazgeçmişti. Sarı-Lacivertliler ise pazarlıkları fazla uzatmayarak bu parayı vermeye hazır.

Porto, FFP kurbanı 

Aboubakar’la 1 senelik sözleşmesi kalan Porto’yu ikna etmek daha kolay görünüyor. Portekiz ekibiyle iyi ilişkileri bulunan Sarı-Lacivertliler, 2 milyon Euro (8.4 milyon TL) da Mavi- Beyazlılar’a ödeyerek bu işi bitirmek istiyor. Aynı Fenerbahçe gibi UEFA ile Finansal Fair-Play anlaşması bulunan Porto, kuralları yerine getiremediği için 700 bin Euro para ve Avrupa kupalarında kadroya 25 oyuncu yerine 22 isim ekleme cezası almıştı. Bu nedenle Portekiz ekibinin, maliyeti yüksek olan Aboubakar’ı göndermeye sıcak baktığı kaydedildi.

Yorumlar | 0
üye profil