Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Abdullah Avcı'dan olay Sabri Sarıoğlu sözleri!

Galatasaray'ı 2-1 yenerek liderliğini sürdüren Medipol Başakşehir'in teknik patronu Abdullah Avcı, galibiyeti nasıl aldıklarını canlı yayında açıkladı.

08.11.2016 10:51

Spor Toto Süper Lig'in lideri Medipol Başakşehir’in teknik patronu Abdullah Avcı, NTV Spor’un 90+ programına konuk oldu.

Geçtiğimiz cuma akşamı Galatasaray karşısında alınan galibiyetin şifrelerini verdi, turuncu-lacivertli ekibin Türk Telekom Arena’ya çıkmadan önce yaptığı planı ve rakibini nasıl analiz ettiğini anlattı. İşte Abdullah Avcı'nın açıklamaları:

"Galatasaray'ın soluna baskı yaptık"
Galatasaray sol tarafından hücum ediyor. Buradan başlattıkları atakların %54’ünü sonuçlandırdıklarını biliyorduk. Burayı kapatarak Bruma’nın, dolayısıyla Eren’in ve derinde de Sneijder ve Carole’ün etkinliğini azaltmayı amaçladık ve oyuncularım planımı sağlıklı bir şekilde uyguladı.

"Oyuncu odaklı baskı yapmadık"
“Oyuncu odaklı baskı yapmadık. Amacımız Sneijder topu ayağına aldığında ya da Bruma solda topla buluştuğunda çıkan pas opsiyonlarını devir halinde pas yaparak kapatmayı amaçladık. Kademelerimizi hafta içinden kararlaştırdık.”

Haber ile ilgili metin girin!.

"Amacımız Semih ile Sabri'nin paslaşmasıydı"
(Sunucu Nebil Evren'in 'Sabri Sarıoğlu 59 kez topla buluşmuş' sözleri üzerine) “Sabri’nin en çok pas aldığı maçı oynaması normal. Zaten amacımız, Semih’in Sabri’ye paslarının çoğalmasıydı. Galatasaray’ı sahanın çeyreğine sıkıştırıp orada baskı yapmak istedik.”

"Hakan Balta'nın oyun kurmasını engelledik"
Galatasaray’ın hücum opsiyonlarının çoğu solda. Sneijder blokların içinde topla buluşup oyunun yönünü değiştiriyor. Carole çizgide top alıp içeri ya da dışarı kat edebiliyor. Biz bunu durdurmak için Hakan Balta’nın geriden topu çıkarmasını engelledik, böylece bütün seçenekler kapandı. Böylece %54 olan biten hücum oranını %22’ye düşürdük. Planımız işledi.”

"Az orta yememizi Mehmet Batdal sağladı"
“Rakibin orta sayılarını azaltmamızın bir sebebi de Mehmet Batdal. Merkezde yaptığı baskıyla kenarlara pas gitmesine engel oldu, bu sayede Galatasaray’ın oyunu kanatlara yaymasına engel olduk.”

Abdullah Avcı'nın Sabri hakkındaki sözleri sosyal medyada gündem oldu. 31 yaşındaki futbolcuyla ilgili yüzlerce tweet atıldı, yorum yapıldı.

Yorumlar | 0
üye profil