Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Aarhus Galatasaray hazırlık maçı saat kaçta hangi kanalda?

Aarhus Galatasaray hazırlık maçı saat kaçta hangi kanalda?

Aarhus Galatasaray maçı ile bu akşam sarı-kırmızılılar hazırlık karşılaşmasına çıkıyor. Takıma yeni katılan oyuncuların performansı merakla bekleniyor. Aarhus Galatasaray maçı öncesinde spor severler karşılaşmanın hangi kanalda ve saat kaçta yayınlanacağını merak ediyorlardı. Yayın bilgileri belli oldu. Peki Aarhus Galatasaray hazırlık maçı saat kaçta hangi kanalda canlı yayınlanacak?

26.07.2016 10:15

Galatasaray Futbol Takımı, yurt dışı kamp çalışmalarının ikinci etabı için bulunduğu Danimarka'da hazırlıklarına başladı. Aarhus kentinde dün kampa giren sarı-kırmızılı futbol takımı, teknik direktör Jan Olde Riekerink yönetiminde bugün çift antrenman gerçekleştirdi. Basına kapalı olan sabah antrenmanında oyuncuların kondisyon ve pas çalışmaları yaptıkları aktarılırken, akşam antrenmanında ise bu akşam Aarhus takımı ile oynanacak hazırlık müsabakası öncesi taktiksel bölümlere ağırlık verildi. 

İstasyon ve çabukluk çalışmalarıyla başlanan idmanda teknik direktör Riekerink, Muslera, Linnes, Chedjou, Hakan Balta, Carole, Hamit Altıntop, Bruma, Dzemaili, Sneijder, Sinan Gümüş ve Berk İsmail Ünsal'dan oluşan 11'e taktiksel varyasyonlar denetti. Hollandalı teknik adam, daha sonra bazı oyuncu değişiklikleriyle taktik çalışmasına devam etti. Sarı-kırmızılı takımın antrenmanında, Cenk Gönen ve Semih Kaya takımdan ayrı koşu yaparken, Serdar Aziz ile Selçuk İnan ise taktik çalışmalar dışında kalıp, pas çalışması bölümlerine dahil oldu. Serdar ve Selçuk, daha sora kondisyoner eşliğinde program dahilinde idmanlarını sürdürdü. Sabri kaleye geçti Antrenmanın son bölümünde kısa süre şut çalışması yapılırken, kaleye geçen isim ise kaleci eldivenlerini takan Sabri Sarıoğlu oldu. Atılan şutlarda zaman zaman şık kurtarışlar da yapan Sabri, takım arkadaşlarından alkış aldı. Öte yandan, sarı-kırmızılı takımın antrenmanını, Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu ile başkan danışmanı Mehmet Özbek de takip etti. Galatasaray, bu akşam Danimarka ekibi Aarhus ile TSİ 20.45'te Ceres Park'ta hazırlık maçı yapacak.

Galatasaray'da sakat futbolcuların durumu
Takım doktoru Yener İnce, futbolcular Selçuk İnan, Serdar Aziz, Cenk Gönen, Semih Kaya ve Koray Günter'in durumlarıyla ilgili bilgi verdi. Galatasaray Futbol Takımı Doktoru Yener İnce, çeşitli seviyelerde sakatlıkları bulunan oyuncuların durumu hakkında bilgi verdi. Danimarka'nın Aarhus kentinde süren kamp çalışmalarını sürdüren sarı-kırmızılı takımın antrenmanı sırasında medya mensuplarına açıklama yapan Yener İnce, futbolcular Selçuk İnan, Serdar Aziz, Semih Kaya, Cenk Gönen ve Koray Günter'in durumlarıyla ilgili bilgilendirmede bulundu. Teknik ekiple yaptıkları görüşmeler sonucunda bazı oyuncuları dönem dönem ayrı programlar dahilinde çalıştırma kararı aldıklarını dile getiren İnce, "Bugün özellikle Selçuk İnan ile Serdar Aziz'i görüyorsunuz bu şekilde. Koruyucu bir programımız var. Bazı oyuncularımızı daha hazır hale getirebilmek adına çalışmalar yapıyoruz." dedi. "Selçuk'un kasığında küçük bir ağrısı var. Özel programı dahilinde çalıştı. Takımla çalışmaya kısa zamanda başlayacak." ifadelerini kullanan doktor İnce, "Serdar Aziz'in de özel programı var. Uzun süre oynamadığı için bu program dahilinde çalışmasını sürdürüyor. Hem Serdar Aziz hem de Selçuk İnan çok yüksek seviyede çalışıyorlar. Onları yakında takımla göreceksiniz." diye konuştu.

Semih Kaya'nın kasığından bir operasyon geçirdiğini hatırlatan Yener İnce, milli futbolcunun hazırlanan program dahilinde idman yaptığını anlattı. Cenk Gönen'in İsviçre'de Young Boys takımıyla yapılan maçta darbeye bağlı bir sakatlık yaşadığını vurgulayan İnce, "Aslında idmana çıkabilir durumda ama teknik ekibimizle görüşerek onu daha hazır vermek adına bir program yaptık." değerlendirmesinde bulundu. İsviçre kampında ciddi bir sakatlık yaşayan Koray Günter dışında kendilerini sıkıntıya sokacak bir durumun bulunmadığını anlatan Yener İnce, "Koray, son değerlendirmeleri yapıldıktan sonra ameliyat edilecek. Çapraz bağlarında kopma ve arka köşe diz yapışma yerinde yırtığı var. Dizi ameliyata hazır hale gelsin diye fizik tedavi programı uygulanıyor. Bunun dışında da bizi çok üzen bir sakatlığımız yok." şeklinde görüş belirtti. "Süper Kupa maçına yetişecekler" Yener İnce, Koray Günter dışındaki oyuncuların Beşiktaş ile 13 Ağustos'ta oynanacak Turkcell Süper Kupa maçına yetişeceklerini söyledi. Doktor İnce, futbolcuların durumuyla ilgili şu bilgileri paylaştı:

"Serdar Aziz, Selçuk İnan ve Cenk Gönen'de maç oynamalarını çok engelleyecek bir tablo olduğunu düşünmüyoruz ama bir çalışma programımız var. Planımıza bağlı gidiyoruz. Beşiktaş maçı için sıkıntıları olacağını düşünmüyorum. Semih Kaya'nın da o maça kadar takımla çalışmalara başlayacağını düşünüyoruz. Gerisi ise teknik heyetin kararı olacaktır. Koray için önümüzdeki süreç, cerrahi operasyon sonrası rehabilitasyon süreciyle yaklaşık 6 aya kadar uzayabilecek bir süreç. İkinci bu akşamın ancak bir bölümünde takımla birlikte olabilecektir."

Öte yandan, yaşadığı sakatlıklar nedeniyle geride kalan sezonu maç yapamadan tamamlayan Hamit Altıntop'la ilgili de değerlendirmede bulunan İnce, sözlerini şöyle tamamladı:

"Hamit'le ilgili yanlış bilinen şeyleri düzeltmek lazım. Dizindeki problemi nisan ayında atlatmıştı ama orada bir ayak bileği kırığı yaşadı. Bambaşka ciddi bir sakatlık yaşadı. Sadece Hamit değil, diğer oyuncular da dahil olmak üzere hepsinin bir takım eksikleri ve buna bağlı özel programları var. Hamit hemen hemen tüm antrenmanlara katıldı. Diğer oyunculardan farklı bir durumu yok, gayet iyi gidiyor. Bu sezon bizimle birlikte olmasını, başka bir şanssızlık yaşamamasını diliyoruz."

Yorumlar | 0
üye profil