A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncusu İnci Güçlü Sırbistan ve Litvanya maçı öncesi konuştu...

A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncusu İnci Güçlü Sırbistan ve Litvanya maçı öncesi konuştu...
Yayınlanma Tarihi: 13.11.2019 20:02 | Değiştirme Tarihi: 13.11.2019 20:02

A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncusu İnci Güçlü, "Milli takımda yeni jenerasyon olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz" dedi.

A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncusu İnci Güçlü, "Milli takımda yeni jenerasyon olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz" dedi. Güçlü, Sırbistan ve Litvanya maçları hakkında ise "İyi antrenmanlar yapıyoruz. Olumlu sonuçlar bekliyoruz ve bunun için çalışıyoruz" yorumunu yaptı.

2021 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası Elemeleri’nde Sırbistan ve Litvanya ile oynayacak olan A Milli Kadın Basketbol Takımı’nda İnci Güçlü, açıklamalarda bulundu.

Genç basketbolcu, takımdaki ortamın çok iyi olduğunun altını çizerek, "Takım ortamız çok iyi. İyi antrenman yapıyoruz. Rakiplere çalışıyoruz. İyi bir düzen var. Mersin’de Türk halkının yanımızda olmasını beliyoruz. Kendi seyircimizle oynamak bizim için önemli. Olumlu sonuçlar bekliyoruz ve bunun için çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

"Elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz"

Milli takımdaki yeni jenerasyonun bir an önce oturması için çalıştıklarını belirten İnci, “Eski jenerasyonun ayrılıp, yeni jenerasyonun gelmesiyle birlikte takımda bir geçiş var. Biz yeni jenerasyon olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve burada bir düzen oluşturmaya çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

"Boy avantajımı kullanmaya çalışıyorum"

2.05’lik boyu ile takımdaki en uzun oyuncu olan ve bu boy farkının rakiplere karşı bir avantaj olarak kullandığını söyleyen genç oyuncu, "Tabii ki antrenörümüz bunu saha içinde avantajım için kullanmaya çalışıyor. Ben de sahada boyumun avantajlarını kullanmaya çalışıyorum" şeklinde konuştu.

İnci Güçlü kimdir?

26 Şubat 1999 Adana doğumlu 2,05 metre boyundaki oyuncu pivot pozisyonunda görev alıp geleceğin en önemli yıldız adaylarından biri olarak görülüyor.

Botaş formasıyla 2013 Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası'nda en iyi pivot seçilen İnci Güçlü Galatasaray'a transfer olduktan sonra 2014 Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası'nda da aynı ödüle layık görülmüştü. Güçlü 6 maçta 16 sayı, 14 ribaund, 2,6 blok ortalamaları yakalamıştı. 2014 Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası'nda da takımımız için mücadele eden İnci Güçlü bir kez daha en iyi pivot olmayı başardı. 16 sayı, 10 ribaund, 2,3 blok ortalamaları üreten Güçlü, Galatasaray'ı üçüncülüğe taşıyan isimlerden olmuştu. Altyapı oyuncularımızdan oluşan Tercüman Lisesi’yle de Liselerarası Türkiye Şampiyonluğu’na erişen İnci Güçlü en değerli oyuncu ödülüne uzanmıştı. Güçlü Milli Takım altyapılarına da seçildi ve değerli performanslar ortaya koydu.

İnci Güçlü 2018-2019 sezonunda Galatasaray Kadın Basketbol A Takımı'nda yer almaktadır.