9 puanlık zirve planı

9 puanlık zirve planı

Hedef sezonun ikinci yarısına ezeli rakiplere atılmış 9 puanlık farkla başlamak. Fikstür avantajıyla bu dönemde tüm derbiler de TT Arena’da oynanacağından, bu maçlardan da mutlu sonun habercisi çifte zafer bekleniyor.

İŞTE Galatasaray’ın şampiyonluk planı ve şifresi...

İlk yarı rakipler Avrupa’da boğuşurken farkı 9 puan aç, ikinci yarıdaki derbileri de evinde kazan...Kadrosunu son transferlerle güçlendiren ve lige 2’de 2 yaparak başlayan Galatasaray’da 21. şampiyonluğa giden yol haritası böyle masaya yatırıldı.Teknik Direktör Jan Olde Riekerink, yönetime istediği tüm transferlerin yapılması nedeniyle teşekkür etti ve mutlu son için hedefi şöyle belirledi.

RAKİPLER YIPRANACAK
- LiGiN ilk yarısında şampiyonluktaki en önemli rakipleri Beşiktaş ve Fenerbahçe ile puan farkını açmak ve devre arasına en az 9 puan fark ile üstün girmek.- Böylece şampiyonluk ipini göğüsleme adına ligin ilk devresinde psikolojik ve puan üstünlüğü de sağlanacak.- Beşiktaş ve Fenerbahçe, Aralık ayına kadar zorlu Avrupa maçlarına çıkacak.- Ezeli rakipler yıprancak ve yoğun bir maç trafiğine girecek. Galatasaray ise Avrupa’da olmadığı için haftada bir maç yapacak.

DERBİ AVANTAJI FAKTÖRÜ
- Bu avantajını kullanıp Galatasaray özellikle ilk yarıda asgari puan kaybı ile iki rakibine en az 9 puan üstünlük sağlama hedefinde.

- Şampiyonluk şifresi olarak ligin ilk yarısına büyük önem veren Galatasaray’ın bu hedefi belirlemesinde bir de derbi fikstürü yatıyor.

- Sezonu enine, boyuna masaya yatıran Galatasaray, derbi trafiğini de avantaja çevirmekte kararlı.

-imbom, ligin ilk yarısında tüm derbilerini ezeli rakiplerinin sahasında yani deplasmanda oynayacak. İkinci yarıda ise tüm derbiler TT Arena’da.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 03/09/2016 01:10:07

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin