64. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri TV8’de Sahiplerini Buluyor!

Yayınlanma Tarihi: 02.04.2018 11:02 | Değiştirme Tarihi: 04.04.2018 10:06

Türkiye’nin en prestijli spor ödülleri olan 64. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’ni sakın kaçırmayın!

1954 yılından beri okuyucularının oylarıyla sporda yılın en iyilerini seçen ve bu yıl üçüncü kez Gillette isim sponsorluğunda gerçekleştirilecek 64. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri töreni,  bu akşam saat 19:30'da TV8’den canlı olarak yayınlanacak.

2017 yılında gösterdikleri performanslarla “Sporun En İyileri” olmaya hak kazananların belirleneceği gecede 8 kategoride ödüller sahiplerini bulacak;

o Yılın Çıkış Yapan Sporcusuo Yılın Takımıo Yılın Antrenörüo Yılın Spor Adamıo Yılın Paralimpik veya Engelli Sporcusu/Takımıo Yılın Sporcusuo Gillette Yılın Futbolcusuo Gillette Venus Yılın Kadın Sporcusu

Halk oylamasından gelen oyların spor camiasının önde gelen isimlerinden oluşan 40 kişilik Büyük Jüri’nin oylarıyla birleştirilmesi ile canlı yayında belirlenecek ödül töreninde 8 kategori dışında Milliyet, Gillette ve Didi özel ödülleri verilecek.

Kazananlar canlı yayında TV8’de açıklanacak

17 Ocak – 21 Mart tarihleri arasında yapılan halk oylamasında yilinsporcusu.milliyet.com.tr üzerinden 2.790.223 oy kullanıldı. Gazete kuponları ile birlikte bu rakamın 3 milyonu bulması bekleniyor. Halk oylamasından gelen oylar, 4 Nisan’da spor camiasının önde gelen isimlerinden oluşan 50 kişilik Büyük Jüri’nin oylarıyla birleştirilecek ve kazananlar bu akşam saat 19:30'da canlı yayında TV8’de açıklanacak.

Ödül töreni ile ilgili öne çıkan detaylar;

o Ramil Guliyev – Yılın Sporcusu ve Yılın Çıkış Yapan Sporcusuo Ampute Futbol Milli Takımı – Yılın Takımı ve Yılın Paralimpik/Engelli Sporcusu/Takımıo Cengiz Ünder – Gillette Yılın Futbolcusu ve Yılın Çıkış Yapan Sporcusuo Yasemin Adar – Yılın Sporcusu ve Gillette Venus Yılın Kadın Sporcusuo Ayşe Begüm Onbaşı – Yılın Çıkış Yapan Sporcusu ve Gillette Venus Yılın Kadın Sporcusukategorilerinde ödül için yarışacak.

Dünya spor tarihinin en uzun soluklu, Türkiye’nin en prestijli spor ödülleri olan 64. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’ni sakın kaçırmayın!