3 kalecisi birden koronavirüse yakalanan Ukrayna, 45 yaşındaki Shovkovskiy'i kadroya çağırdı

Fransa ile yaptığı hazırlık maçını 7-1 kaybeden Ukrayna'da, karşılaşma öncesi ilginç bir olay yaşandı. 3 kalecisi koronavirüse yakalan Ukrayna, sürpriz bir seçime imza atarak, takımın 45 yaşındaki yardımcı antrenörü Oleksandr Shovkovskiy'i mecburiyetten kadroya çağırdı. 

Yayınlanma Tarihi: 08.10.2020 11:57
Değiştirme Tarihi: 08.10.2020 11:57
3 kalecisi birden koronavirüse yakalanan Ukrayna, 45 yaşındaki Shovkovskiy'i kadroya çağırdı

Ukrayna'nın Fransa ile oynadığı ve 7-1 yenildiği hazırlık maçı öncesi kaleci krizi yaşandı. Koronavirüse yakalanan Ukrayna'nın kalecileri, Andriy Lunin, Andriy Pyatov ve Yuriy Pankiv'nin ardından kadroda kalan tek kaleci Georgiy Buschan oldu. 

Buschan'ın ardından koronavirüse yakalanan 3 ismin yerine yedek kaleci olarak 4 yıl önce futbolu bırakan, 45 yaşındaki yardımcı antrenör Oleksandr Shovkoskiy çağrıldı.

Fransa-Ukrayna maçında ihtiyaç duyulmayan Oleksandr Shovkoskiy, karşılaşmayı yedek kulübesinde tamamladı. 

Ukrayna Futbol Federasyonu konuyla ilgili açıklama yaparken, "Oleksandr Shovkovskiy, Aralık 2016'dta futbolu bıraktı; ancak fiziksel formunu koruyor ve sürekli bireysel antrenmanlarını yapıyor" denildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

AKILLARA KIEV KARAMBOLÜ GELDİ

3 Kasım 2011'de Beşiktaş ile Dinamo Kiev arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi maçının son dakikalarında Beşiktaş kalesinde inanılmaz bir karambol olmuş, Siyah Beyazlılar yaklaşık 30 saniye süren karambolde Dinamo Kiev'in 7 şutunu engellemeyi başarmıştı.

Beşiktaş'ın 1-0 kazandığı maçta kalesinden çıkıp gol arayan Shovkovskiy de uçarak kafa vuruşu yapmış ancak top takım arkadaşından dönmüştü.