Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

3 futbolcu Galatasaray'da yönetimi zora soktu

Umut Buluk, Tarık Çamdal ve Olcan Adın yeni takı bulmalarını isteyen Galatasaray yönetimi, yıllık maliyeti 17 milyon lira olan 3 futbolcu kadro dışı kalasa da maaşlarını ödemek zorunda.

27.07.2016 11:29

Danimarka’ya götürülmeyen Umut, Tarık ve Olcan’dan kulüp bulmaları istendi. Fakat yıllık maaşları toplam 17 milyon lira olan 3 futbolcu kadro dışı kalsalar da takımda kalıp para kazanmaya devam edecek.

Galatasaray yönetimi, teknik direktör Jan Olde Riekerink'in takımda düşünmediği Umut Bulut, Tarık Çamdal ve Olcan Adın'a "Kendinize kulüp bulun" demişti.

Danimarka kampına götürülmeyen üç futbolcunun hangi takıma transfer olacakları merakla beklenirken, Galatasaray yönetimini şoke eden gelişmeler yaşanıyor. Hem Umut Bulut hem Tarık Çamdal hem de Olcan Adın'ın menajerleri, yaptıkları açıklamalarda futbolcularının Galatasaray'da kalacağını duyurdu.

Yaptıkları sözleşme gereği Umut Bulut ve Olcan Adın önümüzdeki sezon 1.8 milyon Euro, Tarık Çamdal ise 1.4 milyon Euro garanti ücret alacak. Üç futbolcunun da bu parayı gidecekleri herhangi bir kulüpte kazanmaları mümkün değil. Bu nedenle Umut, Olcan ve Tarık takımdan ayrılmama kararı almış durumda.

Yönetimin tüm planları alt üst oldu

Bu durum Galatasaray yönetiminin tüm planlarını da alt üst ediyor.

UEFA ile yaptığı Finansal Fair Play anlaşması nedeniyle maaş masraflarını düşürmek isteyen yönetim, üç futbolcuyu göndererek yaklaşık 17 milyon liralık tasarrufa gitmeyi planlıyordu. Fakat şu anki tablo değişmezse, pasif direnişe geçen Umut Bulut, Olcan Adın ve Tarık Çamdal'a yıllık ücretleri ödenmeye devam edecek.

Üç futbolcu adeta yattıkları yerden ufak çaplı bir serveti ceplerine indirecek.

Yorumlar | 0
üye profil