3 büyükler Trabzon'a gidemeyecek!

3 büyükler Trabzon'a gidemeyecek!

İstanbul Valiliği, deplasman yasağı ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada; Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye Trabzon'a taraftar götüremeyeceği bilgisi verildi.

İstanbul Valiliği, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın, futbol ve basketbol müsabakalarında Trabzon'a taraftar götüremeyeceği yönünde açıklama yaptı.

Sezon başlamadan önce Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, Turgay Şeren Sezonu'nda deplasman yasağının kalkacağını müjdelemiş, ancak İstanbul Valisi Vasip Şahin, kendilerine herhangi bir başvurunun gelmediği yönünde bir açıklama yapmıştı.

Bu gelişmelerin ardından bugün, İstanbul Valiliği tarafından 3 büyüklere bilgilendirme yazısı gönderildi.

Trabzon İl Spor Güvenlik Kurulu'nun aldığı karar gereği, Trabzonspor ve Trabzonspor Medical Park Basketbol kulüplerinin Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'la oynayacağı iç saha maçlarında misafir takım taraftarları yer alamayacak.

Haber ile ilgili metin girin!.

Vasip Şahin'in deplasman yasağı ile ilgili açıklaması:
İstanbul Valisi Vasip Şahin, deplasman yasağı ile ilgili Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın açıklamasının ardından katıldığı televizyon programında yasağın kalkmadığını iletmişti.

Şahin, yeni sezonda Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve Bursaspor arasındaki deplasman maçlarına taraftar götürmeme uygulamasının kaldırılmasıyla ilgili Gümüşdağ'ın yaptığı açıklamanın kamuoyuna yanlış yansıdığını dile getirdi.

Şahin Gümüşdağ ile görüştüklerini ifade ederek, "Deplasman yasağı İl Spor Güvenlik Kurulunda alınan bir karar. Bu yasak geçtiğimiz yıllarda da vardı, bu yıl da deplasman yasağının bir müddet daha devam etmesi kararlaştırıldı. Buradaki amacımız öncelikle taraftarın güvenliği. Hangi taraftar olursa olsun, rakip takım ya da ev sahibi takım fark etmiyor. Deplasman yasağının altında yatan şey takım taraftarlarının güvenliğini sağlamak." değerlendirmesinde bulundu.

Yaşanan birtakım olaylar sebebiyle ekstra güvenlik içerisine girmek zorunda olduklarını dile getiren Vasip Şahin, şunları kaydetti:"Biz, her türlü ihtimale karşı yasağın bu sene de devam etmesi konusunda karar almıştık. Kulüpler Birliğinin açıkladığı bu kararı, bizden beklenti ve talep olarak görüyoruz. Henüz bizden hiçbir yazılı talepleri olmadı ama biz bunu değerlendiriyoruz. Şartlarımız ve imkanlarımız deplasman yasağının kaldırılmasını sağlayacak kadar rahatlarsa, bunu kaldırmakta tereddüt etmeyeceğiz."

Vali Şahin, gelen talebe ve şartların durumuna göre değerlendirme yapacaklarını da aktararak, "İl Güvenlik Kurulunu her zaman toplayabiliriz. Şartlar oluştuğu takdirde yasağı derhal kaldırırız. Bizim temennimiz de bütün taraftarların yan yana, iç içe, birlikte sevinmeleri. Sporun amacı dostlukları geliştirmek. Biz de bir an önce deplasman yasağının kaldırılması için şartların oluşmasını temenni ediyoruz." ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Görüntülenme : 1355 Yayınlanma Tarihi: 10/09/2016 17:01:34

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin