24 milyon TL dolandırılan Adnan Polat'tan açıklama: Tüm hayatım boyunca ilk kez karşılaştığım bu durum...

Galatasaray camiasının çok yakından tanıdığı ve kulübün eski başkanlarından olan ünlü iş insanı Adnan Polat, Arnavutluk'ta 3.5 milyon dolarlık bir dolandırıcılığın kurbanı oldu. Olay karşısında büyük şaşkınlık yaşayan Adnan Polat, ses getiren bu dolandırıcılıkla ilgili bir son dakika açıklamasında bulundu. Bugüne kadar sabırlı şekilde beklediğini söyleyen Adnan Polat, iş hayatı boyunca ilk kez böyle bir şey ile karşılaştığını ve konuyu yargıya taşıdığını söyledi. Gündeme gelen haberler sonrası Adnan Polat kimdir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor? gibi soruların cevapları merak edilmeye başlandı. İşte 24 milyon TL'lik vurguna dair detaylar ve Adnan Polat'ın yaptığı açıklama...

Yayınlanma Tarihi: 21.05.2020 10:33
Değiştirme Tarihi: 21.05.2020 10:33
24 milyon TL dolandırılan Adnan Polat'tan açıklama: Tüm hayatım boyunca ilk kez karşılaştığım bu durum...

Air Albania Havayolu'nun ortağı Arnavut iş insanı Sinan İdrizi tarafından dolandırılan Adnan Polat'ın yaşadıkları dün birçok haber sitesinde yer almıştı. Olaya göre Sinan İdrizi, Adnan Polat'a gelip, 'petrol şirketi alacağım' diyerek önce Adnan Polat'tan kapora alarak 3.5 milyon dolar aldı. Şirket satışı gerçekleşmezse kaporayı iade edeceğini söyleyen İdrizi, satış gerçekleşmeyince bahsettiği bu geri ödemeyi de yapmadı. Uzun süre bekleyen Adnan Polat herhangi bir ödeme yapılmayınca suç duyurusunda bulundu ve bir açıklama yaptı.

ADNAN POLAT'TAN AÇIKLAMA

Polat Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Air Albania Hava Yolu şirketi ortağı Sinan İdrizi'nin yukarıda bahsedildiği şekliyle kendisinden para istediğini ancak sözleşmenin gereklerini yerini getirmediğini belirtti ve şikayetçi oldu. Dolandırıcılık olayıyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Adnan Polat şunları söyledi:

"Bugün basına yansıyan haberlere istinaden, kamuoyunu bilgilendirmek üzere, bir açıklama yapma zorunluluğu hasıl olmuştur. Bilindiği üzere bir iş insanı vasfıyla, sermayedarı olduğum şirketler ve şahsım olarak; gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında birçok sektörde yatırımlar yapmaktayım. Bu kapsam içerisinde Doğu Avrupa ülkelerinde de faaliyetlerim olduğu kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Haberlere konu olan olay, yukarıda bahsedildiği üzere; şahsım tarafından ülkeme faydalı olacağını düşündüğüm bir yatırımın hayata geçirilmesi sırasında gerçekleşmiştir. Sinan İdrizi isimli şahıs ile habere konu GFI Albania S.H.P.K. şirketinin satın alınması için görüşmeler yapılmış akabinde Arnavutluk Başbakanı Edi RAMA’nın da oluruyla adımlar atılmış ve neticede bahsi geçen hadise gerçekleşmiştir. Gerek etik, gerek iş ahlakı gerekse sözleşmesel tüm yükümlülükler tarafımca yerine getirilmiş olmasına karşın Sinan İdrizi isimli şahıs bu yükümlülüklerin hiçbirini yerine getirmemiştir. Bugüne kadar, dost kardeş müttefik Arnavutluk-Türkiye ilişkilerinin zarar görmemesi adına konunun çözülmesini sabırla bekledik. Ancak tüm iş hayatım boyunca ilk kez karşılaştığım bu durum karşısında Yüce Türk Adaletine konuyu intikal ettirmeye karar verdim.

Bunu da tüm şeffaflığı ve samimiyetimle kamuoyu ile paylaşmak isterim"

ADNAN POLAT KİMDİR? NE İŞ YAPIYOR? KAÇ YAŞINDA? 

Adnan Polat 23 Şubat 1953 Erzurum Aşkale doğumlu bir iş insanıdır. Galatasaray'da uzun yıllar yöneticilik yapan ve kulüpte 2008-2011 yılları arasında başkanlık da yapan Adnan Polat'ın adı, yaşadığı dolandırıcılık olayıyla yeniden gündeme geldi. Merhum başkan Özhan Canaydın yerine Galatasaray Başkanlığı görevine gelen Adnan Polat, Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş dünyasında hayatını sürdürmektedir. Gayrinmenkul, enerji, ticaret gibi birçok alanda iş faaliyetlerini sürdüren Adnan Polat yurt dışında birçok ülkede de yatırımlar yapmıştır.