2021 Şampiyonlar Ligi finali ne zaman hangi gün oynanacak?

2021 UEFA Şampiyonlar Ligi finali ne zaman oynanacak sorusunun yanıtı, binlerce futbolsever tarafından merakla araştırılan konular arasında yer almaya başladı. İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi finali Portekiz'in Porto şehrinde bulunan Dragao Stadı'da oynanacak. Peki, 2021 Şampiyonlar Ligi finali ne zaman hangi gün oynanacak?

Yayınlanma Tarihi: 18.05.2021 13:51
Değiştirme Tarihi: 18.05.2021 13:51
2021 Şampiyonlar Ligi finali ne zaman hangi gün oynanacak?

2021 Şampiyonlar Ligi finali için geri sayım başladı. Manchester City ve Chelsea arasında oynanacak olan kritik karşılaşma Portekiz'in Porto şehrinde oynanacak. Final müsabakasında her iki takımdan 6'şar bin seyircinin tribünde yerini alacağı bildirildi. Peki, 2021 Şampiyonlar Ligi finali ne zaman hangi gün oynanacak?

Türk makamlarının son iki yıldır Şampiyonlar Ligi finalini başarılı bir şekilde düzenlemek için çalıştığı vurgulanan açıklamada, "UEFA, devam eden ortaklık ve iş birliği ruhunun yanı sıra bu özel durumda gösterilen anlayış için oldukça minnettardır ve İstanbul için gelecekteki fırsatları acilen araştıracaktır." ifadelerine yer verildi.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin de Türkiye'nin geçmişte birçok organizasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini belirterek, "Yakın gelecekte Şampiyonlar Ligi finali ve daha birçok etkinlik için İstanbul ve Türkiye'de olmayı umuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

FİNAL NE ZAMAN? 

29 Mayıs'ta İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi finali Portekiz'in Porto şehrinde bulunan Dragao Stadı'da oynanacak.