Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
20. etabı Ion Izaguirre kazandı!

20. etabı Ion Izaguirre kazandı!

Fransa Bisiklet Turu'nun (Le Tour de France) 20. etabını Movistar takımından İspanyol sporcu Ion Izaguirre kazandı.

24.07.2016 04:03

Yol bisikletinin en prestijli yarışı Fransa Bisiklet Turu'nun (Le Tour de France) 20. etabında, Movistar takımından İspanyol sürücü Ion Izaguirre birinci oldu.

Megeve ile Morzine yerel idareleri arasındaki 146,5 kilometrelik dağlık parkurda gerçekleştirilen 20. etabı Izaguirre, 4 saat 6 dakika 45 saniyelik derecesiyle birinci sırada tamamladı.

Etapta, IAM Cycling takımından Kolombiyalı sürücü Jarlinson Pantano ikinci, Astana ekibinden İtalyan Vincenzo Nibali ise üçüncü sırada yer aldı.

Bu yıl 103'üncüsü organize edilen Fransa Bisiklet Turu, Chantilly yerel idaresi ile başkent Paris arasındaki 113 kilometrelik parkurda yarın koşulacak 21. etapla son bulacak. Tura katılan sporcular, 21 etap sonunda 3 bin 519 kilometre pedal çevirmiş olacak.

Froome, üçüncü şampiyonluğuna çok yakın
Sky takımının Büyük Britanyalı bisikletçisi Christopher Froome, bugünkü sonuçların ardından sarı mayoyu taşımayı sürdürdü ve yarın gerçekleştirilecek son etap öncesi en yakın rakibi Fransız sürücü Romain Bardet'nin 4 dakika 5 saniye önünde liderliğini devam ettirdi.

Froome, yarın çok büyük bir aksilik yaşanmaması durumunda, 2013 ve 2015'in ardından organizasyonda üçüncü şampiyonluğuna ulaşacak.

Yorumlar | 0
üye profil