Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
19. etabı Bardet kazandı!

19. etabı Bardet kazandı!

Fransa Bisiklet Turu'nun (Le Tour de France) 19. etabını AG2R La Mondiale takımından Fransız sporcu Romain Bardet kazandı.

22.07.2016 22:41

Yol bisikletinin en prestijli yarışı Fransa Bisiklet Turu'nun (Le Tour de France) on dokuzuncu etabında, AG2R La Mondiale takımından Fransız sürücü Romain Bardet birinci oldu.

Albertville ile Saint-Gervais Mont Blanc yerel idareleri arasındaki 146 kilometrelik dağlık parkurda gerçekleştirilen on dokuzuncu etabı Bardet, 4 saat 14 dakika 8 saniyelik derecesiyle birinci sırada tamamladı ve turda bu seneki ilk etap galibiyetini elde etti.

Etapta, Katusha takımından İspanyol sürücü Joaquin Oliver Rodriguez ikinci, Movistar ekibinden bir başka İspanyol Alejandro Valverde ise üçüncü sırada yer aldı.

Bu sonuçların ardından genel klasman liderliğini sürdüren Sky takımının Büyük Britanyalı sürücüsü Christopher Froome, sekizinci etaptan sonra giydiği sarı mayoyu yarınki etapta da taşımaya devam edecek.

Le Tour de France'ın yirminci etabı, Megeve ile Morzine yerel idareleri arasındaki 146,5 kilometrelik dağlık parkurda yarın yapılacak.

Bu yıl 103'üncüsü organize edilen Fransa Bisiklet Turu, 24 Temmuz Pazar günü Fransa'nın başkenti Paris'te son bulacak. Tura katılan sporcular, 21 etap sonunda 3 bin 519 kilometre pedal çevirecek.

Yorumlar | 0
üye profil