Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
16. etabı Peter Sagan kazandı

16. etabı Peter Sagan kazandı

Yol bisikletinin en prestijli yarışı Fransa Bisiklet Turu'nun (Le Tour de France) on altıncı etabında, Tinkoff takımından Slovakyalı Peter Sagan birinci oldu.

18.07.2016 20:25

Yol bisikletinin en prestijli yarışı Fransa Bisiklet  Turu'nun (Le Tour de France) on altıncı etabında, Tinkoff takımından Slovakyalı  Peter Sagan birinci oldu.

Moirans-en-Montagne (Fransa) ile Bern (İsviçre) arasındaki 209  kilometrelik parkurda düzenlenen on altıncı etabı Sagan, 4.26.02'lik derecesiyle  birinci sırada tamamladı.

Etapta, Katusha takımından Norveçli bisikletçi Alexander Kristoff  ikinci, Iam Cycling ekibinden bir diğer Norveçli Sondre Holst Enger ise üçüncü  sırada yer aldı.

Bu sonuçların ardından genel klasmanda liderliğini sürdüren Sky  takımının Büyük Britanyalı bisikletçisi Christopher Froome, bir sonraki etapta  sarı mayoyu taşımaya devam edecek.

Turun on yedinci etabı, İsviçre'de Bern ile Finhaut-Emosson arasındaki  184,5 kilometrelik dağlık parkurda 20 Temmuz Çarşamba günü yapılacak.

Bu yıl 103'üncüsü organize edilen Fransa Bisiklet Turu, 24 Temmuz  Pazar günü Fransa'nın başkenti Paris'te son bulacak. Tura katılan sporcular, 21  etap sonunda 3 bin 519 kilometre pedal çevirecek.

Yorumlar | 0
üye profil