'15 Temmuz'da yeni bir Türkiye doğdu'

"15 Temmuz'da yeni bir Türkiye doğdu"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a özel olarak teşekkür etti.

Ay-yıldızlı oyuncular ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’le birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret eden Demirören, Türkiye’nin darbe girişiminden güçlenerek çıktığının altını çizdi, “15 Temmuz, Türkiye için bir dönüm noktasıdır. Siz o gece tüm dünyaya örnek olacak dik bir duruş sergilediniz ve yeni bir Türkiye yarattınız” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün öğleden sonra Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve ay-yıldızlı futbolcuları, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TFF Başkan Vekilleri Servet Yardımcı ve Ali Dürüst ile yönetim kurulu üyesi Cengiz Zülfikaroğlu da ziyarette yer aldı. Bakan Akif Çağatay Kılıç ile TFF Başkanı Demirören toplantının başında birer konuşma yaparken birlik ve beraberlik mesajları verdi.

‘Badireyi atlattık’
Yıldırım Demirören’in, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında gösterdiği liderlik ve cesareti için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a özel olarak teşekkürlerini ilettiği öğrenildi. Türkiye’nin çok büyük bir badire atlattığına vurgu yapan Başkan Demirören’in, “15 Temmuz tarihi, Türkiye için bir dönüm noktasıdır. Siz o gece dünyaya örnek olacak dik bir duruş sergilediniz ve yeni bir Türkiye yarattınız. 15 Temmuz’da yeni bir Türkiye doğmuştur” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

‘Güç veriyorsunuz’
Yıldırım Demirören’in ardından teknik patron Fatih Terim de bir konuşma gerçekleştirdi. Terim’in, “Her zaman yanımızda oldunuz ve desteğinizi bizden hiç esirgemediniz. Sizin bu desteğiniz bize daima büyük güç verdi. Sizden güç almaya devam ediyoruz. Bundan sonra da size ve ülkemize layık olmaya çalışacağız” diye konuştuğu vurgulandı.

‘Bizleri yine gururlandırın’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileri, teknik heyet ve futbolculara hitaben yaptığı konuşmada, ay-yıldızlı ekibe her zaman çok güvendiğini söyledi. Erdoğan’ın, “Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Birlik, beraberlik içinde olmalıyız, birbirimize destek vermeliyiz. 2018 Dünya Kupası elemelerinde sizlere başarılar diliyorum. Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğinize inanıyorum. Bizi yine gururlandırın” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Emre Mor’la şakalaştı
Ay-yıldızlı ekibin ziyareti keyifli diyaloglara da sahne oldu. Toplantı öncesi teknik heyet ve futbolcularla tek tek tokalaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Borussia Dortmund’ta forma giyen gurbetçi yıldız Emre Mor’a özel ilgi gösterdi. Erdoğan’ın Türkçe sohbet etmek istediği genç futbolcu önce birkaç kelime söyledi ancak devamını getiremedi. Zor anlar yaşayan Emre Mor’un sohbete İngilizce devam etmek istediğini söylemesi ise salonda gülüşmelere neden oldu.

Özel armağan
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ziyaretin sonunda 15 numaralı formayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye ederken, “15 Temmuz’daki cesaretiniz ve liderliğinizin anısına bu formayı size sunmak istedik” dedi. Ay-yıldızlı formayı teslim alan Erdoğan, Demirören’e teşekkür etti.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 02/09/2016 03:02:54

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin