Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
10 numara için 2.5 milyon euro!

10 numara için 2.5 milyon euro!

Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu, futbol takımındaki son gelişmelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

16.07.2016 06:45

SENAD OK
Fenerbahçe Genel Sekreteri, Diego Ribas’ın bedelsiz olarak Flamengo’ya gideceğini, Skrtel için 5+1 milyon euro ödediklerini belirtirken, “Transfer için şu anda 2.5 milyon euro civarında bir harcama yetkimiz kaldı. Bu bedeli de 10 numara transferi için kullanacağız” dedi.
Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu basın mensupları ile yaptığı sohbet toplantısında gündeme yönelik çok önemli açıklamalarda bulundu. İşte Uslu’dan satır başları:

- Diego Ribas, Flamengo ile büyük oranda anlaştı, ama bonservis gelmesi zor. Yıllık ücrette Flamengo’nun teklifi Diego’nun mevcut parasına yakın. Alacağına karşılık bonservisini bedelsiz olarak göndereceğiz. Oyuncu Çin ya da Katar’a gitmek istemiyor.

- Slovak stoper Skrtel için 5+1 milyon euro bonservis bedeli ödedik. Aatıf’a ise bonservis parası vermedik, çıkış hakkını kullandı. Akılcı transferler yaptık.

- İsmail Köybaşı transferi kesinlikle misilleme transferi değil. İspanya’ya gidecekti ama olmadı. Beşiktaş’tan ayrılınca ihtiyaçlarımız doğrultusunda transfer ettik. Bonservissiz ve milli, üstelik yerli bir oyuncu. Fenerbahçe’ye katkı sağlayacaktır.

- Transfer için şu anda 2.5 milyon euro civarında bir harcama yetkimiz kaldı. Bu bedeli de 10 numara transferi için kullanacağız.

- Avrupa kulüpleriyle aramızda büyük bir bütçe farkı var. İngiltere’de en kötü takım bizim çok üstümüzde yayın hakkı alıyor. Bizim aldığımız ortada. Onlarla nasıl rekabet edelim. Biz daha çok kariyeri düşüşte olan, 30-31 yaşında oyuncuları transfer edebiliyoruz, Türkiye gerçeği bu.

- Bir Alex’i transfer ettik, ama o da İtalya’ya önemli bir bonservis bedeliyle gitmişti, ama başarısız olarak ülkesine dönmüştü. Burada ise başarılı oldu.

- Amatör branşları kapatmayacağız. Bazı branşlarda küçülme olacak, geliri kadar harcama yapacağız. Bizim karar mekanizmamız genel kurul. Genel kurul amatör şubeler devam etsin dediği için transfer yapıyoruz. Ama devlet amatör branşlar için kulüplere gerekli desteği vermiyor. Bakanlığın önünde 1 yıldır bekleyen yasa var.

- Aziz Yıldırım’ın cezası ile ilgili Tahkim Kurulu’nun kararını bekliyoruz. Daha sonra gerekli açıklamayı yapacağız. Önce bir tahkim kararını açıklasın...

Ahmet Bulut’un ortakları kim?
“Ahmet Bulut’un ortakları kim? Daha önceki ortakları kimdi, kimin tanıdığı yanında çalışıyordu, sonra ayrıldı? Ahmet Çalık’ın menajeri kim? Milli Takım’a alınıyor, hiçbir maçta oynamıyor. Başakşehir’de Yalçın var. Son 5 yıl kendini çok iyi geliştirdi. İyi stoper. Neden Milli Takım’da yok?. Bunlar ‘Bizim oyuncular Milli Takım’a gider’ şeklinde söylüyorlar. Caner Erkin uzun süre oynamamış, onu oynatıyorsun. Sezonun en formda isimlerinden Hasan Ali’yi almıyorsun, İsmail Köybaşı’nı da oynatmıyorsun, İsmail’e 3. maçta görev veriyorsun. Caner hadi diyelim kulübün suçu, uzun süre oynamayan hazır olmayan oyuncuyu niye oynatıyorsun...”

Telefonum susmuyor!
“Obradovic’e CSKA Moskova yıllık 5 milyon euro teklif etti, ancak Fenerbahçe’de kalmayı tercih ederek, teklifi geri çevirdi. Obradovic’in maaşı üzerinden yüzde 40 vergi ödüyoruz, Sırp antrenörün maliyeti 3.5 milyon euroyu buluyor. Basketbolda gelirimiz var, ama giderimiz fazla. Şu anda 10 milyon euro açığımız söz konusu. Basketbol için sponsor arayışlarımız da sürüyor. Ama biz döviz kurunu geçen seneye göre yüzde 10 artış olarak hesaplamıştık. Döviz kuru düşüyor, böyle devam ederse açık vermeyebiliriz. Basketbolda kombine satışları iyi gidiyor, yoğun bir talep var. Biletler tükenmek üzere. Telefonlarım susmuyor, sürekli kombine istiyorlar...”

Nani, Çin’i istemedi
“Nani’ye devre arasında Çin’den 17 milyon euro teklif vardı, kulübe geldiler bir görüşme yaptık. Nani’ye yıllık 10 milyon euro veriyorlardı. Nani ilk başta gitmek istiyordu ama sonra gitmek istemedi. Biz de şampiyonluğu düşünüp ‘git’ demedik. Karşılıklı bir anlaşma var. Nani’nin bize maliyeti primlerle 4 milyon euroyu buluyordu. Valencia, Nani’ye ne kadar verdi? Vergiler dahil bizim rakama ulaşmaları için 8 milyon euro vermeleri gerekir. Valencia başkanı Nani’nin yakın bir arkadaşıymış, transferle ilgili bir süredir görüşüyorlardı.”

Kombine satışı 20 bini bulur
“Futbolda geçen sene 28 bin kombine satmıştık, bu sene 20 bin civarı olur. Bu transferler kolay yapılmıyor. Eğer statlarda kaliteli oyuncuları izlemek istiyorsak bu bedeli ödemek zorundayız...”

Yorumlar | 0
üye profil