10 numara dönüş

10 numara dönüş

Orta sahada Josef ve Topal ile birlikte forma giyme ihtimali olan Hollandalı, hücuma katkı verecek. İleri solda Volkan Şen, sağda Alper ve göbekte de Emenike’nin yeri garanti. Hocasının gözüne girmeyi başaran Aatıf da uzun bir aradan şans bulacak.

FENERBAHÇE’de Robin Van Persie sevinci yaşanıyor... Hollandalı yıldız son haftalardaki idman performansıyla yeniden ilk 11’de oynama şansını yakalamasının ardından, hocası Advocaat’ın da elini güçlendirdi... Aytemiz Alanya maçında sakatlığı nedeniyle forma giyemeyecek olan Ozan ve Lens’in yokluğunda, Van Persie’nin banko sahaya çıkma ihtimali bir hayli yükseldi. Ozan’ın beklenmedik sakatlığı sonrası saha içindeki şablonu da değiştirecek olan Hollandalı teknik adam, B planını vatandaşı üzerine kurmaya başladı.

 

ADVOCAAT DERSİNİ ÇALIŞTI
 ORTA alanda Mehmet Topal geride, Ozan ve Josef ise önde oynayarak daha önceki maçlarda bir üçgen oluşturuyordu. Bu tabloda Josef ve Ozan pres yaparak top çalıyor, onlardan seken topları da Mehmet Topal topluyordu.

 Şimdi Advocaat iki ayrı sistem üzerine çalışıyor. İlk plana göre aynı şablon devam edecek ve Van Persie, Ozan’ın yerine monte edilerek görev yapacak, oyun kurucu rolünü üstlenecek.

Böyle bir durumda sol kanatta Sow’un yerine Volkan Şen, sağ kanatta da Lens’in yerine Alper Potuk şans bulacak. Advocaat’ın elindeki planlardan biri şimdilik bu.

BİR İHTİMAL DAHA VAR...
 HOLLANDALI teknik adamın kafasında bir plan daha var... Bu sezon hiç kullanmadığı Aatif’ın performansının artması da Advocaat’ın kafasında değişik bir şekil oluşmasına neden oldu.

Sivasspor’daki performansına yaklaşan ve her geçen gün idmanlarda gayretli görünüp, fizik gücüyle dikkat çeken Faslı oyuncu Advocaat’ın planları arasına girmiş durumda. Bu planı da göz ardı etmeyen Advocaat, kesin kararını maç günü verecek. Ancak, Van Persie’nin yeni bir rolle, Alanyaspor maçında boy gösterme ihtimali şu an için daha yüksek ihtimal.

 

 

 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 14/10/2016 01:07:15

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin