'Volkan Şen Beşiktaş'a gidebilir!'

'Volkan Şen Beşiktaş'a gidebilir!'
Yayınlanma Tarihi: 06.07.2017 19:43 | Değiştirme Tarihi: 06.07.2017 19:43

Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu, transfer çalışmaları ile ilgili önemli bilgiler verdi. 

Uslu gündeme dair de önemli açıklamalar yaptı. İşte onlardan satırbaşları:

"Son iki sene büyük travmalar geçirdik. Geç antrenör değişikliği bir takım şeyler yaşadık. Şu anda Aykut Kocaman başa geldi. Basketbolda bir Obradovic varsa futbolda da Aykut Kocaman var. Nasıl basketboldan Ozan Balaban sorumluysa futbolda da yönetici arkadaşımız Ali Yıldırım sorumlu. Aynı şekilde düzen getireceğiz. Futbola sonuca dayalı bir şey, biz inanıyoruz. Bizim olmazsa olmazlarımız var bu sene. Hep beraber F.Bahçe’yi başarıya taşıyacağız."

"Transferlerin yüzde 80’i bitti, bazı şeyler gelişirse yeni transfer olabilir. Oyuncu satmadan oyuncu alamıyoruz. Birini satabilirsek alacağız. Şu anda satmadan alamayız. Volkan Şen ve Van der Wiel kulüp bakıyorlar.  Van der Wiel inşallah talip çıkar. Volkan Şen’e şu anda teklif yok, menajerleri olabilecek diyorlar. Finansal Fair play anlaşmasına uygun ilerliyoruz. Taraftarlar yıllardır yıldız transferlere alışmış, onlara da hak veriyorsun. Yaptığımız transferler faydalanma açısından hepsi özel seçilmiş oyuncular. 2-3 aydır çalışılmış isimler."

"Advocaat iyi bir insandı, biraz fazla Avrupalıydı. Savaşa giderken askerlerle ilgili olumsuz konuşulmaz. Bu askerler işe yaramaz denmez. Sen bu takımla Monaco’yu yendin, Manchester United’ı yendin, Feyenoord’u iki kere yendin. Beşiktaş’ı 1 yendin berabere kaldın. G.Saray’ı iki kere yendin. Bu takım bunları yenecek güçteydi ama devre başladığında Adana ile berabere kalırsan taraftar kızar taraftar olarak. Yaz çalışmaları çok önemli, belki de o çalışmaları iyi yapamadı."

"Geçen sene bugünlerde kombine bilet satışımız 5 bin 200 idi, bu sezon için kombine satışları itibariyle 7 bin küsür oldu. Birkaç atrenman maçı yaptıktan sonra bizim hedefimiz 30 bin civarında. Biz 30 bini buluruz, hiçbir endişemiz yok."

"Geçen sene devre arasında Rodriguinho’yu almaya çalıştık, ama adam patlama yaptı. Brezilya’nın en iyi oyuncusundan biri haline geldi. 6-7 saat bekledik, yapamadık başkanları bırakmadı."

"Valbuena ve Dirar’a bonservis bedeli ödedik, Kameni’ye bonservis bedeli ödemedik. Alacağına karşılık bonservisini aldı Kameni. Hatem Ben Arfa için çok uğraştık getirememiştik. Bu takıma Hatem Bern Arfa’yı getirirsen nerede oynatacaksın. Şu anda gündemimizde değil. Ahmethan Köse ve Oğuz Kağan diye iki genç oyuncumuz var. Çok iyiler. Belki bir kapı kapanır diğer kapı açılır hayat böyle. Psikolojik olarak her defasında emek verdik geldik kendi sahamızda puan kaybettik. 2-3 maçı  vermeseydik son ana kadar başa oynardık. Türkiye’de şampiyonluk hem çok zor hem de çok kolay, Rakiplerimizin de aksadığı günler oldu."

"Sinan Güler’i G.Saray’lı olarak görmüyorum ki  Fenerbahçeli o. Ciddi Fenerbahçeli. Rahmetli Özhan Canaydın açıkladı, ‘Bu çocuk çok dürüst Fenerbahçeliyim’ dedi. Darüşşüfaka’dan Beşiktaş’a geçti. Tanjevic’e dedim ki şunu al, Tanjevic’in yaptığı tek hatadır onu almamak. 'Çocuk genç biraz daha oynasın' demişti"