'Türkiye'de 70'ten fazla ampute takım var' diyen Erhan Kuşkapan hem oynuyor hem futbolcu yetiştiriyor

Erhan Kuşkapan, Ankaraspor, Bodrumspor ve Bandırmaspor gibi birçok takımda oynamış, antrenörlük yaparak yeni kitabında futbola katkı sağlamayı hedeflemiştir. Şuan ülkemizde 2.lig Kırmızı Grup takımlarından Mamak FK da hem Kaleci hem Kaleci antrenörü olarak görev alan ayrıca Ampute Futbol A milli takımında Osman Çakmak hoca'nın kaleci antrenörü olarak görev alan Erhan Kuşkapan yetiştireceği kalecilerin Dünyanın en iyi Kalecileri Ankaraspor, Bodrumspor ve Bandırmaspor gibi birçok takımda forma terletmiş olan Erhan Kuşkapan, yeni kitabında futbola güzel katkılar sağlamak istediğini belirtti. 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Mamak Futbol Kulübü'nde hem kaleci hem de kaleci antrenörü olan Erhan Kuşkapan, Ampute Futbol A Milli Takımı'nda Osman Çakmak'ın da antrenörü olarak görev yapmaktadır. Erhan Kuşkapan, dünyanın en iyi kalecilerini yetiştireceğine inanıyor. Peki Erhan Kuşkapan kimdir? Erhan Kuşkapan'ın yeni kitabı neyle ilgili? İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 19.02.2021 12:45
Değiştirme Tarihi: 19.02.2021 12:45
'Türkiye'de 70'ten fazla ampute takım var' diyen Erhan Kuşkapan hem oynuyor hem futbolcu yetiştiriyor

Erhan Kuşkapan kimdir? Erhan Kuşkapan, Türkiye’de 70’den fazla ampute takımın var olduğunu bilerek, yeni kitabında Ampute futbolda kalecilik ismiyle normal futboldan ampute futbola kazandırmaya çalıştırdıklarını paylaşmayı hedefliyor. Türkiye’nin birçok ampute takımında yer almış olan Erhan Kuşkapan, özellikle Gazi üniversitesinin de katkılarıyla, kitabında tekniklere ve deneyimlere yönelik açıklamalarda bulunuyor.

Erhan Kuşkapan kimdir?

Erhan Kuşkapan kimdir? sorusu birçok futbolsever tarafından merak ediliyor... Erhan Kuşkapan, 08. 06. 1988 yılında Ankara’da doğmuş olan antrenör, özellikle  Ampute Futbol A milli takımında kaleci antrenörü olarak Türkiye futboluna katkıda bulunmuştur. Gazi üniversitesi antrenörlük eğitimi alarak süper ligde 5 yıl, 3. ligde 3 yıl ve 2. ligde 4 yıl kalecilik deneyimleri yaşamıştır. Futbola büyük emek vererek, ampute takımlar için yeni bir başlangıç yapmayı hedeflemiş, kalecilerine öneriler sunacak bir kitap hazırlamıştır.

Ampute takımları genellikle küçük liglere yer alarak, çok fazla göz önünde bulunmamaktadır. Erhan Kuşkapan, ampute takımlardaki yetenekli kalecilerin ışıldamasını ve dünyada Türkiye’nin ampute takımlarının konuşulmasını hedefliyor.

Son dönemde futbolda yapılan değişiklikleri de göz önünde bulundurarak, disiplin ve öz veriyle geleceğe dönük çalışmak, Türkiye’nin futbolunu da ileriye taşımayı hedefliyor. Yeni kitabı Ampute futbolda kalecilik, hem kendi deneyimleriyle hem de aldığı eğitimle sağlayacağı büyük bir katkıya benziyor. Türkiye’nin ampute takımlarındaki eksikleri ve yenilikleri gözden geçirerek, yeni kaleci adaylarına kılavuz olacak bir kitapla destek oluyor.

Türkiye’de 70’den Fazla Ampute Takım Var!

Türkiye’de dünya sıralamasına göre daha fazla ampute takım olduğunu düşünülürse, bu alanda yenilikler yapmak, futbol dünyasını da canlandıracaktır. Ampute takımlar için kitap yazmaya başlayan antrenör, özellikle Aykut Kocaman ve Hikmet Karaman gibi hocalarının emekleriyle bugünlere gelmiş ve Türkiye futboluna katkı sağlamayı hedeflemiştir.

Türkiye’de Ampute Futbol A milli takımının antrenörü olarak, kaleciğin önemli noktalarına eğilmiş, bu konu üzerinde durarak yeni kitabını yayınlamayı hedeflemiştir. Türkiye’de Ampute takımlar hakkında detaylı bilgiler, kalecilik ve futbol konusunda şu an  Ampute Futbol A milli takım teknik direktörü Osman Çakmak ile beraber bir çalışmak yürütmektedirler