'2 aya dönerim, sözleşmemi dondurmayın' diyen Luyindama'ya Galatasaray'dan şok yanıt

'2 aya dönerim, sözleşmemi dondurmayın' diyen Luyindama'ya Galatasaray'dan şok yanıt
Yayınlanma Tarihi: 13.01.2020 12:08
Değiştirme Tarihi: 13.01.2020 12:08

Kongo milli formasıyla sakatlık geçirip çapraz bağlarını koparan Luyindama'nın uzun süre sahalardan uzak kalacağı açıklanmıştı. Luyindama'dan flaş bir açıklama geldi ve sözleşmesinin dondurulmasını istemeyerek, "2 ay içince döneceğim" ifadelerini kullandı.

Güçlü bir futbolcu olduğunu, adale yapısının çok sağlam olduğunu söyleyen Luyindama, 2 ay içinde sahada olacağını belirterek, sözleşmesinin dondurulmamasını istedi. Ancak yönetim, “Kaybedecek zamanımız yok” diyerek kabul etmedi

Galatasaray’da milli takım formasıyla geçirdiği ağır sakatlık sonrası sezonu kapatan Christian Luyindima’dan ilginç bir öneri geldi. Kongolu futbolcunun sarı-kırmızılı yetkililerle yaptığı görüşmede, “Sözleşmemi lütfen askıya almayın. Ben güçlü bir futbolcuyum. 2 ay sonra sahalara dönerim. Benim adale yapım çok sağlam” dediği öğrenildi.

Bu talep sarı-kırmızılılar tarafından şaşkınlıkla karşılansa da, 26 yaşındaki futbolcuya olumsuz yanıt verildi, “Çok karakterli bir futbolcusun. Ancak bizim kaybedecek zamanımız yok. Seni ve bu fedakarlığını unutmayacağız” denildi.

(Milliyet)