Yepyeni bir animasyon: Soul!

Yepyeni bir animasyon: Soul!
Yayınlanma Tarihi: 13.03.2020 15:04
Değiştirme Tarihi: 13.03.2020 15:04

New York’un ünlü caz kulübü The Blue Note’ta sahneye çıkma hayalleri kuran müzik öğretmeni Joe Gardner’ın geçirdiği kazanın ardından ruhunun bedeninden ayrılıp çılgın bir yolculuğa yelken açma hikayesini konu alan filmin vizyon tarihi...

Pixar'dan yeni bir tema!

Temasını "aşk, ölüm ve caz" olarak belirledikleri yeni yapımları Soul; Inside Out, Monsters, Up gibi yapımlarıyla tanıdığımız Oscar ödüllü Pete Docter ve Star Trek: Discovery dizisinin senaryosunu kaleme alan Kemp Powers tarafından yönetiliyor.

Tina Fey ve Jamie Foxx’un seslendirme kadrosunda yer aldığı film, “Bizi gerçekte biz yapan şeyler ne?” sorusu üzerinden aşkın, ölümün ve caz müziğin temasını yeniden şekillendiriyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Filmin yönetmeni Pete Docker:

 “Dinsel gelenekleri ve kültürel gelenekleri temsil eden bir süre insanla konuştuk ve ruhun ne olduğunu sorduk. Hepsi “buğulu”, “ruhani” ve fiziksel olmayan bir şey olduğunu söylediler. Bunu nasıl yapabileceğimizi düşündük. Büyük bir meydan okumaydı. Ama şunu söylemeliyim ki ekip gerçekten bu kelimelerin yansıması olan ama aynı zamanda tanıdık olan şeyleri bir araya getirdi” diyor ve izleyiciyi daha da meraklandırıyor.

Filmin 19 Haziran’da vizyona girmesi bekleniyor.